A Fehérvár ismét elbukott a Tivoliban

2012.10.12. 22:19
Johanssonék (balra) nem bírtak a Ljubljanával (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata 4–2-es vereséget szenvedett az Olimpija Ljubljana otthonában az osztrák bajnokság (EBEL) alapszakaszának 11. fordulójában. A szlovénok már négy góllal vezettek, a magyar csapat a záró játékrészben tudta csak csökkenteni hátrányát, de az egyenlítéshez nem került közel.

Először játszott a Ljubljana csarnokában a Fehérvár az előző idény vesztes negyeddöntője óta, és ezúttal sem távozhatott kellemes emlékkel a Tivoliból... Pedig az Olimpija azóta kicserélődött és gyengült, a mieink viszont jó passzban érkeztek, miután az előző három fordulóban öt pontot szereztek. A régi rivális a szezonban már átesett egy edzőváltáson is: a Heikki Mälkiä feladatkörét ideiglenesen öröklő Bojan Zajcot kedden véglegesítették. Érkezett új légiós is a kanadai-olasz Kevin De Vergilio személyében, de figyelni kellett az NHL-lockout idejére hazatérő Jan Mursakra is.

Valóságos hidegzuhanyként hathatott a fehérváriakra, hogy az ellenfél a negyedik percben már két góllal vezetett, ez pedig meg is adta az egész meccs alaphangját. A 26. másodpercben az említett Mursak járt túl Adam Munro eszén, nem sokkal később pedig a szlovénok eredményesen használták ki az első emberelőnyös lehetőségüket Patrick Coloumbe révén.

A Fehérvár lassan éledezett a kezdeti sokkból, de utána már Jerry Kuhnnak is többször játékba kellett avatkoznia, a következő találatra azonban a 35. percig kellett várni. Jaka Ankerst gólja után ismét nem sok telt el a következő szlovén gólig: Mursak ugrott meg két társával, és be is végezte a feladatot. Ráadásul mindezt emberhátrányból kaptuk, ezután Munrót Bálizs Bence váltotta. Pedig ebben a periódusban már többet próbálkoztunk, de Sofron Istvánnak és Vas Mártonnak sem jött össze a szépítés.

A második harmad valamivel több mint egy perccel hamarabb ért véget, miután gond volt a palánkkal, ennyivel tartott tovább a záró játékrész. A hajrában esett az első fehérvári találat, ekkor Sikorcin volt eredményes egy kontra végén, majd Horváth András lepte meg egy távoli lövéssel Kuhnt. De mindez már csak a végeredmény kozmetikázására volt elég...

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ

TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 4–2 (2–0, 2–0, 0–2)
Ljubljana, 2787 néző. Vezette: Podlesnik, Smetana, Dreier, Smeibidlo (mind osztrák)
LJUBLJANA: Kuhn – Thomas, Coulombe, D'Alvise, McBride, Mursak – Grahut, Ratchuk, Z. Pance, Music, Verlic – Cvetek, Dervaric, Freeman, De Vergilio, E. Pance – Groznik, Erman, Ankerst, M. Hocevar, Ropret.
FEHÉRVÁR: Munro (Bálizs) – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Hetényi P., Pratt, Banham, Johansson, Mihály Á. – Pozsgai, Durco, Hajós, Sikorcin, Kovács Cs. – Orbán, Benk, Bailey, Magosi
Gólok: 00:26: Mursak (D’Alvise, Thomas, 1–0), 03:11: Coulombe (D’Alvise, McBride – ee., 2–0), 34:26: Ankerst (Ropret, M. Hocevar, 3–0), 36:28: Mursak (Pance, Kuhn – eh., 4–0), 53:34: Sikorcin (Hetényi P., Ladányi, 4–1), 55:31: Horváth A., (Banham, Johansson, 4–2).
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
További eredmények: Dornbirn–Klagenfurt 5–6 – szétlövéssel, Graz–Linz 3–4 – sz., Innsbruck–Villach 1–5, Vienna–Salzburg 5–2, Zagreb–Znojmo 2–1.