A csehek nem hibáztak, a svédek viszont elbuktak

2011.04.30. 23:21
A cseh Milan Michalek és a lett kapus, Edgars Masalskis ütközése (Fotó: Reuters)
A Szlovákiában zajló A-csoportos jégkorong-világbajnokságon az első forduló igazi sportági szenzációval zárult, ugyanis Norvégia a szétlövésben legyűrte Svédországot. Bemutatkozott, de nem brillírozott a címvédő cseh válogatott, ám így is győzött Lettország ellen.
VB-MENETREND - KATTINTSON A KÉPRE

CSEHORSZÁGLETTORSZÁG

Megdolgozott a győzelemért a címvédő, hiszen a lettek az első harmad közepén, majd a második felvonás elején is vezetéshez jutottak.

A csehek azonban mindkétszer egalizáltak, majd a záró részben szerzett két találatukkal eldöntötték a találkozót. Előbb a 42. percben a mérkőzésen első ízben jutottak vezetéshez, de a sikerüket csak az 59. percben tudták biztossá tenni.

A csehek mezőnyfölényben játszottak a találkozón – a kapura lövési statisztikák szerint 34 alkalommal próbálkoztak, riválisuk 22-szer –, de a lettek is kitettek magukért.

NORVÉGIASVÉDORSZÁG

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri meg a 2011-es jégkorong-világbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A nap mérkőzése címet a C-csoport második összecsapása érdemli ki. Az esélyesebb svédek 1–0-ra, majd 3–1-re és 4–3-ra is vezettek, de a norvégok háromszor egyenlítettek.

Nem is akárhogyan: első három góljukat emberelőnyből szerezték. A svédek addig négyszer kerültek emberhátrányba, három alkalommal kapott góllal bűnhődtek.

Az emberfórok kihasználásával a svédek sem álltak teljesen hadilábon – a harmadik és negyedik találatukat is előnyben játszva szerezték –, de hiába szereztek gólt az ötvenedik percben, öt és fél perccel később a norvégok újfent egyenlítettek.

Miután a hosszabbításban nem született gól, a szétlövés döntött. Ebben a svédek első két lövője közül egyik sem tudott betalálni Lars Haugen kapujába, viszont mindkét norvég eredményes volt. A norvégok kapusa 46, a svéd Erik Ersberg 20 lövést kapott a mérkőzésen.

SZLOVÁKIA 2011, JÉGKORONG-VB, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT
Norvégia–Svédország 5–4 – szétlövéssel (13, 20, 11, 00, 10)
Gólszerzők: 6:21 L. Eriksson (R. Nilsson, 0–1), 8:06 Roymark (M. Hansen, Ask – ee., 1–1), 11:41 Beglund (Thornberg, 1–2), 15:01 Berglund (Petrasek, Paajarvi – ee. 1–3), 21:00 Ask (Olimb – ee., 2–3), 33:45 Holtet (Bastiansen, Skroder – ee., 3-3), 49:37 L. Eriksson (R. Nilsson – ee., 3–4), 55:06 Bastiansen (Olimb, Spets, 4–4), 65:00 Skroder (győztes gól a szétlövésben)
Egyesült Államok–Ausztria 5–1 (2–0, 1–1, 2–0)
Gólszerzők: 14:42 Kreider (Fayne, Stepan, 1–0), 17:15 Wheeler (Stephan, 2–0), 34:00 Pewal (T. Raffl, M. Raffl, 2–1), 38:36 Stastny (Wilson, Fowler, 3–1), 42:47 Shattenkirk (Palmieri, Shannon, 4–1), 56:42 Smith (Johnson – ee., 5–1)

D-CSOPORT
Csehország–Lettország 4–2 (11, 11, 20)
Gólszerzők: 9:04 Darzins (Redlihs, Sotnieks, 0–1), 17:47 Rolinek (Voracek, Skoula, 1–1), 21:21 Bukarts (Berzins, Meija, 1–2), 32:02 Elias (Havlat, Michalek, 2–2), 41:15 Havlat (Elias, 3–2, ) 58:11 Cervenka (4–2)
Finnország–Dánia 5–1 (0–0, 2–0, 3–1)
Gólszerzők: 23:57 Immonen (Valivaara – ee., 1–0), 36:26 Aaltonen (Koivu, Lepisto – ee., 2–0), 42:39 Pihlstron (Pyorala, Nokelainen, 3–0), 47:54 Hardt (Jakobsen, Green – ee., 3–1), 52:29 Niskala (Puistola, Granlund, – ee., 4–1), 54:21 Ruutu (Aaltonen, 5–1)