A finnek és az amerikaiak sem kegyelmeztek

2011.04.30. 19:48
És gól! (Fotó: Reuters)
A Szlovákiában zajló A-csoportos jégkorong-világbajnokság gólzáporos győzelemmel mutatkozott be az Egyesült Államok és Finnország. A tengerentúliak Ausztriát, az északiak Dániát győzték le 5–1-re.
VB-MENETREND - KATTINTSON A KÉPRE!

EGYESÜLT ÁLLAMOK–AUSZTRIA

Közel fertályórát tartotta állásait Ausztria, majd a vezetést szerző amerikaiaknak három percre sem volt szükségük, hogy megduplázzák előnyüket.

A második harmad hajrára előtt szépítettek a sógorok, ám négy és fél perc kellett a tengerentúliaknak ahhoz, hogy ismét kétgólos előnyhöz jussanak és így lőtávolon kívülre kerüljenek.

A záró felvonás eleje és vége még egy-egy amerikai gólt tartogatott, így a tengerentúliak simán igazolva a papírformát behúzták első győzelmüket a tornán.

Az amerikaiak nem strapálták agyon magukat, hiszen 32-szer vették célba Jürgen Penker kapuját, viszont így is viszonylagos biztonságban érezhették magukat, mert ellenfelük mindösszesen 13 kapura lövésig jutott el, nem tovább.

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri meg a 2011-es jégkorong-világbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

FINNORSZÁG–DÁNIA

Még ennél is nagyobb volt a különbség az észak-európai derbin. A finnek 44 lövéséből öt gól született, a dánok kilencéből(!) pedig csak egy.

Az első harmadot még megúszták kapott gól nélkül a finnek, de a 24, majd a 37. percben emberhátrányban kapitulálni kényszerültek. Előbb bő egy-, majd bő fél perc kellett a finneknek a gólhoz.

A záró harmadban aztán akciógólt is szereztek a finnek, majd a dánok második előnyüket már gólra váltva szépítettek.

Az 53. és az 55. perc közepén azonban újabb két gólt ért el Finnország – előbbit emberelőnyből –, így kiütésessé téve sikerét.

SZLOVÁKIA 2011, JÉGKORONG-VB, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT
Egyesült Államok–Ausztria 5–1 (2–0, 1–1, 2–0)
Gólszerzők: 14:42 Kreider (Fayne, Stepan, 1–0), 17:15 Wheeler (Stephan, 2–0), 34:00 Pewal (T. Raffl, M. Raffl, 2–1), 38:36 Stastny (Wilson, Fowler, 3–1), 42:47 Shattenkirk (Palmieri, Shannon, 4–1), 56:42 Smith (Johnson – ee., 5–1)
Norvégia–Svédország – később
D-CSOPORT
Finnország–Dánia 5–1 (0–0, 2–0, 3–1)
Gólszerzők: 23:57 Immonen (Valivaara – ee., 1–0), 36:26 Aaltonen (Koivu, Lepisto – ee., 2–0), 42:39 Pihlstron (Pyorala, Nokelainen, 3–0), 47:54 Hardt (Jakobsen, Green – ee., 3–1), 52:29 Niskala (Puistola, Granlund, – ee., 4–1), 54:21 Ruutu (Aaltonen, 5–1)