A csehek két gólt is emberhátrányban lőttek

2010.05.17. 23:03
Rolínek volt a csehek vezére a lettek ellen (Fotó: Reuters)
A Németországban zajló jégkorong-vb középdöntőjében a 2. fordulóban az F-csoportban Csehország 3–1-re győzött Lettország ellen, míg az E-csoportban Fehéroroszország megverte Dániát.

CSEHORSZÁG–LETTORSZÁG

A csehek a svájciak elleni vereséggel, míg a lettek a norvégok 5–0-s legyőzésével kezdték a középdöntőt, ma viszont a cseh szurkolók örülhettek, ugyanis csapatuk magabiztos teljesítménnyel 3–1-re győzött.

A kiegyenlített első harmad után a második játékrészben Tomás Rolínek emberhátrányban is vezetéshez juttatta Csehországot, sőt a harmad végén ismét sikerült neki az a bravúr, hogy hátrányból talált az ellenfél kapujába.

A második húsz percben a csehek négy kiállítást kaptak (a lettek egyet sem), mégis ők lőttek két gólt, ami nem minden napi bravúr. A hivatalos jegyzőkönyv szerint mindkétszer  Petr Koukal adta a gólpasszt Rolíneknek, de a második találatot valójában annak köszönhette a cseh hokis, hogy a lettek eladták a korongot, amit ő egy szóló után a kicsit kint álló Edgars Masalskis mellet a lőtt a kapuba.

A harmadik harmadban Sergejs Pecura lövése Tomás Vokoun kezéről a gólvonal mögé pattant, ám nem sokkal később a másik kapu előtt egy jobb oldali akció végén éles szögből Roman Cervenka is betalált, beállítva ezzel a 3–1-es végeredményt.

FEHÉROROSZORSZÁG–DÁNIA

A dánok jól kezdtek Fehéroroszország ellen, ugyanis Lars Eller góljával már a 38. másodpercben megszerezték a vezetést. Ekkor talán nem sokan gondolták volna, hogy Dánia ezzel minden puskaporát ellőtte...

A kiegyenlített első játékrészt követően a fehéroroszok vették át az irányítást, a második harmadban Andrej Sztatsz révén egyenlítettek, majd a harmadik húsz percben annak ellenére fordítottak Mihail Stfanovics góljával, hogy ebben a harmadban csak ötször lőttek kapura, míg a dánok 12-szer.

A mai nap korábbi eredményeit itt olvashatja!

JÉGKORONG-VB, NÉMETORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ
E-CSOPORT
Fehéroroszország–Dánia 2–1 (0–1, 1–0, 1–0)
Gólszerzők: 0:38 Eller (Madsen, Nielsen, 0–1), 36:31 Stasz (Ugarov, Kaljuzsnij, 1–1) 57:49 Stefanovics (Grabovszki – ee., 2–1)
F-CSOPORT
Csehország–Lettország 3–1 (0–0, 2–0, 1–1)
Gólszerzők: 22:21 Rolínek (Koukal – emberhátrány, 1–0), 37:51 Rolínek (Koukal – emberhátrány, 2–0), 52:05 Pecura (Saulietis, 2–1), 52:51 Cervenka (Novotny, 3–1)