Osztrák hokiliga: Salzburgban nyert rangadót a Fehérvár AV19

H. Á.H. Á.
2024.01.30. 21:56
Fournier (20) gólpasszal járult hozzá a fontos győzelemhez (Fotó: Fehérvár AV19)
A Hydro Fehérvár AV19 2–1-re legyőzte a Red Bull Salzburgot az osztrák jégkorongliga keddi fordulójában, ezzel továbbra is őrzi második helyét, immár öt egységgel megelőzve a salzburgiakat.

A második hely volt a tétje a keddi Red Bull Salzburg–Hydro Fehérvár AV19 összecsapásnak az ICEHL-ben. Az osztrákok nemigen vannak hozzászokva, hogy a tabella harmadik helyén várják a második Volánt, és mi tagadás, Székesfehérváron is új az érzés, hogy a címvédőt igyekszik maga mögött tartani a csapat. A hazai pálya előnye mindenképp a Salzburg mellett szólt, de az, hogy január 12-én tizennégy meccses vereségsorozatot szakított meg a Volán a legkevésbé kedvelt rivális ellen, erőt és hitet adhatott Kiss Dávid együttesének ahhoz, hogy elhiggye, idegenben is képes újra legyőzni a Salzburgot.

A mérkőzés eleje inkább arról árulkodott, az osztrákok mindenképp kiköszörülnék a csorbát, és meg akarják mutatni, övék a jobb csapat. Támadtak, lőttek, és először akkor tűnt egyenlő erők küzdelmének a meccs, amikor a Volán emberelőnybe került. A fórt ugyan nem sikerült kihasználni, de nem sokkal később a védő Nilsson Henrik nagy erővel – a kék vonal előtt egy lépéssel állva – belőtte a korongot a salzburgi kapu bal felső sarkába. Mint később kiderült, ez a lövés volt a kettőből az egyik, amellyel a Fehérvár az első játékrészben próbálkozott. Ötvenszázalékos hatékonyság – nem is rossz! Emberelőnyben ismét a Volán támadhatott (volna), de a fegyelmezett osztrák speciális egység kiválóan tördelte a magyar csapat játékát, amely így nem tudott előnyt kovácsolni a létszámfölényből, a harmadot mégis 1–0-s előnnyel zárta.

A második húsz percre valamelyest kiegyenlítettebbé vált a játék, de még mindig több mint kétszer annyit próbálkoztak a hazaiak – csakhogy gólt ismét a Volán lőtt. Magosi Bálint egyéni villanását követően már 2–0 volt az állás. Ráadásul a harmadban egy emberhátrányt is kivédekezett az alázatosan és hatékonyan játszó magyar együttes. Az utolsó játékrészben éppen egy öt a négy elleni szituációban kapitulált először a Volán, de egyenlíteni még úgy sem tudott a Salzburg, hogy a meccs legvégén lehozta kapusát, és hat mezőnyjátékossal támadott másfél percig. Januárban már másodszor győzte le a Fehérvár a címvédőt, és ezzel megőrizte második helyét az ICEHL tabelláján.