Erste Liga: kiütötték a Fradit, potyogtak a gólok Újpesten és Csíkszeredában

MTI/T. Z.MTI/T. Z.
2023.12.10. 21:28
Az UTE öt gólig meg sem állt a DEAC ellen (Fotó: Balog Tamás)
Egy híján csupa hazai győzelem született a jégkorong Erste Liga játéknapján.

Kikapott a DVTK Jegesmedvék otthonában a listavezető Ferencváros a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapjának zárómérkőzésén. Az első harmad gólcsendben telt, majd a második felvonásban Lövei Dávid duplájával előnybe kerültek a miskolciak, akik a szünetig még kétszer betaláltak a vendégek hálójába. Az FTC az utolsó húsz percben már csak szépíteni tudott, a hajrában pedig a DVTK egy újabb góllal bebiztosította a győzelmét.

DVTK JEGESMEDVÉK–FTC-TELEKOM 5–1 (0–0, 4–0, 1–1)
Miskolc, 1025 néző. V: Soós, Nagy Attila, Muzsik, Gottlibet.
DVTK: VORIS – Verveda (1), Bean / Szirányi B. (1), Szathmáry (1) / Skrabov, Vojtkó / Szalay, Pecsét – ESTEVES 2 (1), LÖVEI 2 (1), BERDNYIKOV (2) / V. Razumnjak, Páterka, Mattyasovszky / Miskolczi (1), E. Razumnjak (1), Kulesov 1 / Őri, Farkas M., Trozsák. Edző: Steve Kasper
FTC: Arany G. – Hrabal 1, Nemec / Marva, Crespi / Bán, Kärmeniemi – Galajda, A. Brady, LaPorte / Turbucz, Kestilä, Kulmala / Tóth A., Farkas S., Németh Attila / Y. Turcotte, Banga, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 47–38. Emberelőny-kihasználás: 1/1, ill. 1/0. Fegyelmi büntetések: végleges kiállítás (Jegor Razumnjak, ill. Yanick Turcotte)

A Corona Brasov hazai pályán maradt alul a Gyergyói HK ellenében. A kiélezett első felvonást követően előbb a házigazda, majd a vendég együttes is betalált, az utolsó játékrész első percében pedig Bodó Christopher döntötte el a találkozót a Gyergyószentmiklós javára.

CORONA BRASOV (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 1–2 (0–0, 1–1, 0–1)
Brassó, 1200 néző. V: André (romániai), Varjú, Kövesi, Magyar Á. (romániai).
BRASSÓ: Dubeau – Piché, O. Williams / BORISZENKO (1), Lowney / Bors, Holwell – Valchar, Cornet, VanWormer / BLACKWATER 1, Schaber (1), Sills / Kóger D., Gajdó B., Zagidullin / R. Vasile, Rokaly-Boldizsár. Edző: Dave MacQueen
GYERGYÓ: RINNE – Haaranen, JALONEN / Fejes, Mesikämmen / Dalhuisen, Imre – B. Orbán, Császár, BODÓ 1 / Vincze P., Sylvestre 1, Sárpátki / Sándor-Székely, Tamminen, Szigeti / Silló, Csiszer, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 21–23. Emberelőny-kihasználás: 3/0, ill. 2/0

A DEAC nyolcgólos meccsen szenvedett vereséget Újpesten. A hazaiak már az első játékrészben kétgólos előnyre tettek szert, de még a szünet előtt szépíteni tudott a vendég Debrecen, amely a folytatásban fordított, ám előnye nem tartott sokáig. Az UTE ugyanis még a második harmadban kétszer betalált, majd az utolsó felvonásban egy újabb góllal eldöntötte a mérkőzést.

UTE–DEAC 5–3 (2–1, 2–2, 1–0)
Megyeri út, 407 néző. V: Tóth R., Mach, Gebei B., Pálkövi Botond.
UTE: RAJNA – Silfver, Nyquist 1 / Pokornyi (1), Erdőhelyi / Balázsi, Pecserics – Tiala, Metsävainio, Nagy András / KISS P. (3), EWANYK 3, Lőczi (1) / Simon P., Kovács Alex (1), Saarelainen 1 / Cseh, Just (1), Hrabák. Edző: Markus Juurikkala
DEAC: Hetényi Z. – Mingazov 1, Usnyev (1) / Kloz (1), Bukor / Krollis, Dobmayer / Jakabfy S., Jakabfy Cs. – Jeliszejenka, Szmirnov, Vasziljev / Bucskin (1), Novotny, Koblar 1 – Mihalik A. (1), RÉTFALVI 1, MOLNÁR D. (1) / Hári N., Mazzag. Edző: Vaszjunyin Artyom
Kapura lövések: 27–47. Emberelőny-kihasználás: 3/1, ill. 4/0

A Csíkszereda simán verte a Dunaújvárosi Acélbikákat. A 2021–2022-es kiírás győztese a meccs elején Sofron István góljával szerezte meg a vezetést, de a DAB még a szünet előtt egyenlített. A második játékrészben a hazai együttes három találatával gyakorlatilag eldöntötte a találkozót, majd az utolsó felvonásban még kétszer eredményes volt.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 6–2 (1–1, 3–1, 2–0)
Csíkszereda, 1400 néző. V: Gergely, Rédai, Kőszegi (romániaiak), Chinde (román).
CSÍKSZEREDA: O’Connor – KUBÁT 2, Ferencz-Csibi (1) / Gecse H., Rutkowski 1 / Salló, Casaneanu – Rokaly Sz., Péter B., Részegh T. / Szkacskov (1), Milan (1), Becze T. 1 / LEVIN 1 (3), Welsh (2), Sofron 1 / Fodor Cs., Rokaly N., Reisz. Edző: Václav Novák
DAB: Kovács D. – Svars, Maarnela (1) / Léránt, Sziszak / Varga A., Blomberg / Marosi, Raszkin – Szalma 1, Nemes, Dostálek / Ödman Hadzinikolic, Koskinen (1), Sillanpää 1 / Elomaa (1), Lorraine (1), Atamancsuk / Szabó Cs., Károly, Strenk O. Edző: Niko Eronen
Kapura lövések: 26–9. Emberelőny-kihasználás: 3/1, ill. 3/0