EBEL: két vereség után ismét nyert a Fehérvár

2018.10.07. 20:01
Hazai pályán 5–2-es győzelmet aratott a Fehérvár AV19 a cseh Znojmo felett az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) vasárnapi fordulójában.

A magyar csapat két vereség után tudott ismét nyerni, az első két harmad után még 2–2 volt az állás, de aztán a harmadik harmad elején Stipsicz Bence és Hári János szűk másfél perc alatt kettőre növelte az előnyt, az 5–2-es végeredményt pedig Erdély Csanád egy üres kapus góllal állította be.

EBEL
8. FORDULÓ
Fehérvár AV19–Znojmo (cseh) 5–2
(1–1, 1–1, 3–0)
Székesfehérvár, 3068 néző. V: Baluska (szlovák), Durchner, Kaspar (mindkettő osztrák), Nagy A.
FEHÉRVÁR: Carruth – Harty, Szabó D. – Glenn, Caruso – Stipsicz 1, Tikkanen – Láday, Szabó K., Hári J. 1, Phillips – Luttinen (1), Koskiranta (2), Kuralt – Erdély Cs. 2 (1), Sarauer (1), Sofron (1) – Sille Timotej 1, Reisz (1), Szita (1). Edző: Hannu Järvenpää
ZNOJMO: Halász – Sedlák, Parkkonen (1) – Lattner, Stehlík – Tejnor, McEachen – Kruckovyc, Bulín, Kalus 1 (1), Stretch (2), Guman 1 – Hlava, Brae, McPherson – P. Novák, Bartos, Spacek – Mrázek, Matus, Nemec. Edző: Miroslav Frycer
b12, ill. 4 perc
Hannu Järvenpää:
– Egyvalami biztos: nagyon jól hokiztunk, ezt mindenki láthatta. Küzdöttünk és megtaláltuk a módját a győzelemnek. Nagyon elégedett vagyok a negyedik sorunkkal, rendkívül stabilan játszott. Csapatként nyertünk.
Miroslav Frycer: – Ilyen volt a megelőző három-négy meccsünk is, de egyiken sem dolgoztunk annyira keményen, mint ezúttal. A hazai csapatnak kétszer is szerencséje volt, de ilyen a hoki, ilyen a sport. Semmi rosszat sem mondhatok a játékosaimra, mindent tőlük telhetőt megtettek, csak éppen képtelenek voltunk többször betalálni.