EBEL: izgalmas végjáték után a Bozen a bajnok

2018.04.20. 23:03
Az olasz HC Bozen nyerte meg az osztrák jégkorongbajnokságot (EBEL), miután a döntő 7. mérkőzésén 3–2-re nyert idegenben a Red Bull Salzburg ellen. A találkozó vége rendkívül izgalmasra sikerült, de végül a dél-tiroli alakulat megszerezte a második EBEL-bajnoki címét.

Az olaszok az első harmad közepén egy percen belül ütöttek két gólt, majd a második felvonás elején még egyet, így már-már nyugodtan várhatták az utolsó harmadot. A Salzburg azonban megtáltosodott és másfél perccel a vége előtt minimálisra csökkentette a hátrányát. A hátralévő 87. másodpercben azonban már nem sikerült az egyenlítés, így a Bozen 2014 után másodszor is megnyerte az EBEL-t.

A sorozat magyar indulója, a Fehérvár AV19 nem jutott be a rájátszásba, a 9. helyen zárt.

EBEL
D
öntő, 7. mérkőzés
Red Bull Salzburg–HC Bozen 2–3
(0–2, 0–1, 2–0)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye 3–4, így az EBEL 2017–2018-as kiírásának bajnoka a HC Bozen.