Jégkorong Mol Liga: Újpesten nyert a sereghajtó

MTI MTIMTI MTI
2016.01.22. 21:02
A Brassó egygólos győzelmet aratott Újpesten a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján. A mezőny másik erdélyi csapata, a Csíkszereda már az első harmadban háromgólos előnybe került Dunaújvárosban, de végül csak hosszabbításban tudott nyerni.

JÉGKORONG MOL LIGAJÉGKORONG MOL LIGA

ÚJPEST–CORONA BRASOV (romániai) 2–3 (1–1, 0–2, 1–0)
Megyeri út, 300
néző.V:Bajt, Bulovecz, Bergant, Mali
ÚJPEST: Pleszkán – Kiss D., Lindgren, VIRÁG T.1, Mihálík, Nemes – Garbacz, Huba(1), Kiss Á., Gröschl, Feil – Hegyi Á., Dósa, Pichler, Dömötör, TURBUCZ1 – Hodos, Gágyor(1), Szűcs. Edző:Szilassy Zoltán
CORONA BRASOV: TŐKE – PISZARENKO1 (1), NAGY CS., Virág Csanád, Mihály Á.(1), MOLNÁR ZSOLT – Bíró O.(1), Sprencz, FODOR CS.2, Zsók, Fetes R.(1) – Imecs, Mátyás, Péter(1), Balázs Zs., Márton. Edző:Keresztes Ottó
Kiállítások:12 perc, ill. 14 perc

Szilassy Zoltán:
– Vasakat löttünk, üres kapuslehetőségek kimaradtak, ennyi helyzetet nem lehet elpuskázni. A második harmadban nagy különbségű vezetés helyett mínuszba kerültünk, és onnan már nem tudtunk visszakapaszkodni. A vereség nem fogható a két hiányzóra, így is rengeteg helyzetet alakítottunk ki, sokat voltunk a támadóharmadban, csak éppen a játék sava-borsa, a gól hiányzott.
Keresztes Ottó:– Ezúttal is azt játszottuk, amit tudunk, védekezésre és a kontrákra építettünk, ami bevált, emellett a kapusunk tartott minket a meccsben. A kevés adódó helyzetünket kihasználtuk, és bár egyre kevesebben vagyunk, sok a hiányzó, de mindent megteszünk, hogy jól szerepeljünk a Mol Ligában.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–4 (0–3, 1–0, 2–0, 0–1) – h. u.
Dunaújváros, 250
néző.V:Varjú, Davor, Nedeljkovic, Popovic
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK: Lindoff – Durak, Smith(1), Nagy M., MCCANN1 (1), PETERDI2 – RASULOV(1), Lencsés, BORBÁS, Busbacher(1), Németh P. – Dörök, Léránt, Revák, Szepessy B., Odnoga – Mátyásy, Magosi E. Edző:Lee Gilbert
HSC CSÍKSZEREDA Peksa(1) – Ozols1 (1), Bors, TAMBIJEVS1 (1), GYAGYUSKO1, BERLJOV(2) – Konyajev, Kuzman, Alekszejev1, Péter R., MOLNÁR Z. – Papp Sz., Gecse, Mihály E., Moldován, Bíró T. Á. – Antal Zsombor, Sofron Á., Farkas T. Edző:Artur Oktyabrjov
Kiállítások:10 perc + 10 perc fegyelmi (Borbás), ill. 16 perc + 20 perc fegyelmi (Konyajev, Peksa)
Lee Gilbert:
– Egy harmad előnyt adtunk ellenfelünknek, és ezt követően hiába mozgósítottunk nagy erőket az egyenlítésért, és hiába hoztuk vissza a sírból a meccset, a hosszabbításban megint önmagunk ellenségeivé váltunk, és sokadszor vesztettünk pontokat.
Artur Oktyabrjov:– Rosszul kezdtük a meccset, de a góljaink megnyugtatták a csapatot, és ugyan a végén fölénk kerekedett a DAB, de a döntő találatot mi szereztük meg. Nagyon örülök a győzelemnek és a két pontnak.

Debreceni HK–Fehérvár AV 19 3–2 (0–0, 1–0, 2–2)
Debrecen, 400 néző. Vezette: Haszonits, Sós, Kis-Király, Pálkövi.
DHK: VAY – Emanuelsson (1), Medvegyev, PIATAK 2, Trosin, Saluga (1) – Hetényi (1), Kovács, Vaszjunyin, Vincze, Dancsfalvi – Wéber, HÁRI 1, Könczei (1), Kaszkov – Godó, Tanka, Izsák. Edző: Jevgenyij Muhin.
Fehérvár: Scola – Krogh (1), Szabó B., Shupe (1), Becze (1), Reisz – Szabó D., Vokla, Grieve 1, Holmberg, Szabó P. (1) – LÁDAY 1, Szaller, Tóth G., Kocsis, Pillók – Korvuly, Arany, Mazzag, Reiter, Hamvai. Edző: Dietrich Tyler
Kiállítások: 12, illetve 8 perc
Mestermérleg
Jevgenyij Muhin: –
Egy nagyon jó erőkből álló ellenfelet győztünk le, ezért nagyon büszke vagyok a fiúkra. Nem játszottunk hibátlanul, de becsülettel küzdöttünk, és ennek az eredménye a három pont. Holnap a Brassó ellen is maximális koncentrációt várok a legénységtől.
Énekes Lajos csapatvezető: – Az alapszakasz hajrájában új játékelemeket próbáltunk ki, ezek működtek is többé-kevésbé, az eredményesség azonban nem jött össze. Nincs szégyenkeznivalónk, mert meggyőződésem szerint többet birtokoltuk a korongot, több helyzetünk volt. A Debrecen azzal nyert, hogy rendkívül taktikusan játszott.