Jégkorong: az U20-as vb-n lenulláztuk az észteket

MTI MTIMTI MTI
2015.12.16. 15:03
Az U20-as magyar jégkorong-válogatott harmadik mérkőzésén gólzáporos győzelmet aratott a litvániai Elektrenaiban zajló divízió 2/A világbajnokságon.

A magyar csapat, amely a vasárnapi nyitó fordulóban a dél-koreai (8–2), majd hétfőn a holland együttest (7–5) múlta felül, szerdán az észtek legjobbjai felett diadalmaskodott 6–0-ra. Csapatunk már az első harmadban hárommal elhúzott – Bodok Bence duplázott, a záró felvonásban még volt egy asszisztja –, és nem adott esélyt ellenfelének. Kapunkban Arany Gergely mind a húsz lövést hárította.

A 3. fordulóban még Dél-Korea–Hollandia és Litvánia–Horvátország mérkőzéseket rendeznek. A magyar válogatott legközelebb péntek 15.30 órától a horvátok ellen lép jégre.