Jégkorong: vereség Norvégiától, kiestek az U18-asok

2015.04.17. 18:53
Újabb vereséget szenvedett a házigazda magyar válogatott – negyedik mérkőzésén a negyedik – a debreceni U18-as divízió 1/A jégkorong-világbajnokságon, így már biztos, hogy jövőre osztállyal alacsonyabb szinten szerepel majd. Korosztályos csapatunknál ezúttal Norvégia bizonyult jobbnak három góllal. Mieink szombaton a franciák ellen zárják a tornát.

A 80. mp-ben hátrányba kerülő együttesünk a 8. perc elején már mínusz kettőre állt. A norvégok a 31. percben fórból növelték az előnyüket, de a 37. percben Szita Donát révén sikerült szépítenünk. A hajrában a kapust mezőnyjátékosra cserélve kockáztattunk, de nem jött be: az ellenfél üres kapus góllal zárta le a találkozót.

JÉGKORONG, DIVÍZIÓ 1/A VILÁGBAJNOKSÁG, DEBRECEN
4. FORDULÓ

Norvégia–Magyarország 4–1 (2–0, 1–1, 1–0)
Fehéroroszország–Franciaország 4–0 (3–0, 0–0, 1–0)
Kazahsztán–Dánia 2–5 (0–3, 1–1, 1–1)
Az állás: 1. Dánia 11 pont (22–7), 2. Fehéroroszország 9 (17–8), 3. Norvégia 8 (13–10) 4. Franciaország 5 (11–11), 5. Kazahsztán 3 (12–22), 6. Magyarország 0 (9–26)