Jégkorong: először KHL-bajnok a Metallurg Magnyitogorszk

2014.04.30. 17:21
Első bajnoki címét szerezte meg a KHL-ben a Metallurg Magnyitogorszk orosz jégkorongcsapat, miután a sportág legerősebb európai bajnokságának az egyik fél negyedik győzelméig tartó fináléjában a mindent eldöntő, hetedik meccsen három góllal nyert a cseh Lev Praha ellen.
A Metallurg Magnyitogorszk az orosz bajnokság egyik meghatározó alakulataként – kilenc érmet szerzett, háromszor (1999, 2001, 2007) első lett – a KHL-ben is azonnal fontos tényezővé vált, egyszer a döntőben, illetve a negyeddöntőben, három alkalommal az elődöntőben bukott el. Az idén azonban összejött neki a végső siker, bár csak a hetedik meccsen.A KHL-ben második idényét letudó, az alapszakaszt a Nyugati főcsoport harmadik helyén záró Lev Prahának pedig nincs oka a szégyenkezésre, a cseh együttes a rájátszást a horvát Medvescak Zagreb kisöprésével kezdte meg a negyeddöntőben.KHL, DÖNTŐ
7. MÉRKŐZÉS
Metallurg Magnyitogorszk (orosz)–Lev Praha (cseh) 7–4 (
7. MÉRKŐZÉS
1–1, 3–1, 3–2)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3, a Metallurg Magnyitogorszk javára