EBEL: a Volán nem szerzett pontot a Klagenfurt ellen

2014.02.26. 21:26
Sajnos végül nem a piros mezes klagenfurtiak hasaltak el (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata hazai pályán 2–1-re kikapott a Klagenfurttól az EBEL középszakaszának szerdai játéknapján.

A Volán hétfőn 3–0-s diadalt aratott Innsbruckban, ezúttal viszont már a 6. percben gólt kapott, Manuel Geier volt eredményes. 0–1

Ha ez nem lett volna elég, az első harmad végén Johannes Reichel is beköszönt, mégpedig egy bődületes bombával, így kétgólos előnnyel térhettek pihenőre a vendégek. 0–2

A szépítés a 39. percben jött össze, Szirányi Bence nem kevésbé nagy góllal felezte meg a hátrányt. 1–2

Hátravolt még több mint egy harmad, több gól azonban már nem született, így a fehérváriak ezen az estén nem szereztek pontot.

A Volán – amely pénteken a Grazot fogadja, míg vasárnap a Dornbirn otthonában lép jégre – továbbra is az alsó ház élén áll, az első két hely ér rájátszást.

„A GRAZ ELLEN MEG KELL MUTATNUNK, MIRE VAGYUNK KÉPESEK”

JÉGKORONG, EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–EC KLAGENFURT (osztrák) 1–2 (0–2, 1–0, 0–0)
Székesfehérvár, 3220
néző. Vezette: Erd, Smetana (mindkettő osztrák), Nagy A., Soós D.
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – SZIRÁNYI B. 1, Jackman, Banham, Sarauer, KOVÁCS CS. – Sertich, Hetényi P., Mihály Á. (1), Yellow Horn, Naglich – Varga A., Orbán, Benk, McGregor, Magosi B. – Pozsgai, Németh A., Nemes, Tóth G. Edző: Marty Raymond
KLAGENFURT: SWETTE – Siklenka, F. IBERER 1 (1), S. Geier, Schuller (1), M. Geier 1 – Isopp, Pöck, Scofield, Spurgeon, Lammers – Schumnig, Reichel, Lundmark, Koch, Fretter – L. Viveiros, Ban, Harand, Schellander, Pirmann. Edző: Christer Olsson
Gólok. 5:01: M. Geier (F. Iberer, 0–1). 18:11: F. Iberer (Schuller, 0–2). 38:15: Szirányi B. (Mihály Á., 1–2)
Marty Raymond:
– A Klagenfurtnak a lét volt a tét, ami látszott rajta, mi viszont nem tudtunk igazán felpörögni. Hiába videóztunk és beszéltük át a tennivalókat, valamiért semmi sem működött. Az első harmadot nagyon elszúrtuk, aztán a másodikban és a harmadikban már jobban játszottunk, de ezúttal ez a pontszerzéshez nem volt elég. Előnyt jelent, hogy a Graz elleni meccset is itthon játsszuk. Ott viszont nyerni kell.
Christer Olsson: – Igazi élet-halál meccs volt nekünk, tudtuk, ha nem nyerünk, vége a szezonnak. Örülök, hogy a csapat ilyen jól kezelte ezt a helyzetet, és sikerült győznünk. Nem volt könnyű dolgunk, mert többen az olimpiáról érkeztek vissza, akadnak sérültjeink is. Éppen ezért nagyon büszke vagyok a fiúkra, hogy győzni tudtak.

Graz–Dornbirn 4–5 – h. u.
Ljubljana–Innsbruck 4–3

1. Sapa Fehérvár AV19 8 6 2 24–15 +9 13
2. Dornbirn 8 3 2 3 22–21 +1 13
3. Klagenfurt 8 3 1 4 23–20 +3 11
4. Graz 8 3 1 1 3 24–25 –1 11
5. Olimpija Ljubljana 8 4 4 28–26 +2 8
6. Innsbruck 8 2 1 5 14–28 –14 5