Jégkorong: kétszer vezetett két góllal, mégis kikapott az FTC

2012.12.21. 20:29
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján a Ferencváros-ESMTK hiába vezetett kétszer is két góllal Érsekújváron, szétlövésben a Nové Zámky diadalmaskodott.

Nem kezdődött rosszul a találkozó az utolsó előtti helyen álló vendégek számára, hiszen már a 8. percben megszerezték a vezetést Kiss Gábor előnygóljával, majd egy minutummal később Revák Zoltán egyenlő létszám mellett is betalált (0–2). Az első szünetre így sem vonulhattak előnnyel, ugyanis a 14. percben érkezett Martin Baron, aki fórból szépített, majd Miroslav Stefanka 2–2-re módosította az állást.

A második felvonás sem alakult nagyon másképp, bár ezúttal a 12. percig kellett várni az első találatra, ekkor Roczanov Dezső volt eredményes, és majdnem két újabb minutum is eltelt, mire Győri Tamás góljával 2–4-re módosult az állás – Jakub Beno helyére pedig Jakub Zima állt a hazai kapuba.

A játékrészben összesen 43 perc kiállítást összegyűjtő vendégek azonban ezúttal sem tudták megőrizni előnyüket – részben az említett adatnak is – és Ratislav Barcák, valamint Martin Král góljával ismét kiegyenlített az érsekújvári együttes (4–4).

A harmadik harmadban aztán egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját, így következhetett a hosszabbítás – hasonló eredménnyel. A szétlövésben aztán a mérkőzés során először állt jobban a Nové Zámly, Martin Uhnák győztes lövésével 5–4-re nyertek végül a házigazdák.

JÉGKORONG MOL LIGA
NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai)–FERENCVÁROS-ESMTK 5–4 (2–2, 2–2, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Érsekújvár, 250 néző. V: Druga, Mayer, Moravec, Scesny (szlovákok)
NOVÉ ZÁMKY: Beno (Zima) – Hrudik, Král 1, Mihajlov (2), B. Varga (1), M. Stefanka 1 – Baron 1, Joanidis (1), Ruzicka (1), Dobry, Uhnák 1 (1) – Kukla, Németh V., Púchovsky, O. Stefanka (1), Barcák 1 – Hardi M., Vojtkó, Fiala, Dubec, Klobúcnik. Edző: Robert Spisák
FERENCVÁROS: Meravy – Hoffmann, Hrajnoha, Sijka, Dancsfalvi, Pilcsik – Győri T. 1, Erdélyi T. (1), Roczanov 1, Kiss G. 1, Berta (3) – Lencsés, Mestyán, Revák 1, Borbás (1), Hegyi Á. Z. – Bontovics, Horváth D., Németh Á., Léránt. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 22+10 perc fegyelmi (Baron), ill. 21+10 perc fegyelmi (Berta, Lencsés)+végleges fegyelmi (Kiss G.)