Volán-parádé a listavezető ellen

2011.01.23. 20:17
Vas Márton (balra) 2, Ladányi Balázs (háttal) 1 góllal vette ki részét a parádéból (Fotó: Czerkl Gábor)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 41. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 szenzációs, 4–0-s második harmad után 6–4-re győzött a listavezető Klagenfurt ellen.

A listavezető Klagenfurtot fogadta az EBEL 41. fordulójában a Volán, amelyben fegyelmi okok miatt továbbra sem szerepelt Nagy Gergő és Hegyi Ádám. A székesfehérvári együttes egy héttel ezelőtt a Zágráb ellen nyolc vereség után győzött újra, pénteken pedig a Linz vendégeként szerzett pontot.

A Klagenfurtnak három kulcsembere – Peter Ratchuk, Christoph Brandner és Michael Craig –is hiányzott, az első harmadban Palkovicsék hamar átvették a kezdeményezést. Főleg Kovács Csaba előtt adódtak nagy lehetőségek, aztán Vas Márton – aki 18. gólját és 34. pontját szerezte a szezonban – révén vezetést is szerzett a Volán.

Sajnos nem örülhettek sokáig a magyar szurkolók, nem telt el egy perc és egyenlített a KAC. Hetényi Zoltán spárgázott ugyan, de éppen egy korongnyi hely volt a mamutja és a kapuvas között, Paul Schellander lövése itt talált utat a kapuba.

Aztán olyan történt, amit még sokáig emlegetni fognak a jégkorongszurkolók: a második harmadot 4–0-ra nyerte meg a Volán! Ladányi Balázs kezdte meg a gólgyártást emberelőnyben, majd a kézsérüléséből nemrég visszatért Holéczy Roger használt ki remekül egy ziccert. Ekkor időt kért a KAC, de nemhogy javult volna a vendégek teljesítménye, hanem ismét gólt kaptak: Mihály Árpád és Palkovics Krisztián összjátéka után utóbbi volt eredményes.

Manny Viveiros kapust cserélt, de ennek is az lett az eredménye, mint az előbbi időkérésnek: újabb fehérvári találat. Mihály Árpád egy kipattanót lőtt hatalmas erővel a bal felsőbe, ezzel 5–1-re alakította az állást.

Legutóbb 2009 októberben nyert 4–0-ra egy harmadot a Volán, akkor azzal mentette hosszabbításra a meccset és végül büntetőkkel győzött 6–5-re a Linz ellen.

A harmadik harmadban felzárkózott a KAC, igaz Manuel Geier góljára Vas Márton még válaszolt, aztán viszont két gólt is szerzett a KAC, ennél közelebb azonban már nem tudtak kerülni, végül 6–4-re győzött a Sapa Fehérvár AV 19!

EBEL
41. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–KLAGENFURTER AC 6–4 (1–1, 4–0, 1–3)
Székesfehérvár, 3000 néző Vezette: Schimm, Hütter, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – HORVÁTH A., TOKAJI, SOFRON, VAS M., LADÁNYI – Ackeström, Kranjc, PALKOVICS, JOHANSSON, MIHÁLY Á. – DURCO, Jobb, Benk, Fekete D., Kovács Cs. – Maklári, Orbán, HOLÉCZY, Vaszjunyin
KLAGENFURT: Swette (Chiodo) – Furey, Schumnig, Kalt, SCHULLER, Hager – Brown, Kirisits, Scofield, Shantz, Schellander – Reichel, Ratz, Hundertpfund, Spurgeon, Pirmann – S. Geier, Herburger, M. Geier
Gólok: 17:10: Vas M. (Ladányi, Ackeström, 1–0). 18:01: Schellander (Shantz, Scofield, 1–1). 26:16: Ladányi (Ackeström, Sofron – emberelőny, 2–1). 28:44: Holéczy (Mihály Á, 3–1). 29:26: Palkovics (Mihály Á., Johansson, 4–1). 33:54: Mihály Á. (Johansson, Palkovics, 5–1). 42:02: M. Geier (Herburger, Reichel, 5–2). 47:37: Vas M. (Sofron, Ladányi, 6–2). 51:18: Schuller (Kalt, Reichel – ee., 6–3). 54:29: Schumnig (Schuller, 6–4)
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
További eredmények: Graz–Salzburg 6–2, Ljubljana–Jesenice 3–4 – szétlövéssel, Villach–Linz 1–5, Zagreb–Vienna 2–6

1. Klagenfurt 41 21 6 4 10 149–122 58
  2. Vienna 41 20 5 3 13 160–122 53
  3. Salzburg 40 20 5 2 13 163–136 52
  4. Villach 41 21 3 2 15 148–130 50
  5. Graz 41 19 2 3 17 124–118 45
  6. Linz 40 13 6 5 16 106–113 43
  7. Ljubljana 41 15 3 4 19 126–153 40
  8. Zagreb 41 12 5 5 19 130–131 39