Szétlövésben kapott ki 4–3-ra a Montreal a Blues-tól

2008.03.19. 09:33
A 159. játéknap legnagyobb meglepetését a Nyugati-főcsoport utolsó előtti helyén álló St. Louis Blues okozta, a keleti második Montreal idegenbeli legyőzésével.
A Blues hokisa David Blackes (balra) Andrei Kosticint kényszerítette térdre, csapata pedig a Montrealt
Fotó: Reuters

A Montreal Canadiens már az 5. percben hátrányba került a St. Loius ellen. Keith Tkachuk szerzett vezetést a vendégek javára.

A 12. percben Christopher Higgins egyenlített, majd a második harmad 10 percében Saku Koivu révén már a vezetést is megszerezték a hazaiak.

Ekkor úgy tűnt, hogy a keleti listát a New Jersey-vel holtversenyben vezető (90-90 pontjuk van) Montreal megszerzi a papírformának számító győzelmet.

Ezt azonban a Blues nem így gondolta, mert előbb Andy McDonald révén egyenlített, majd Brad Boyes révén a vezetést is átvette.

Az utolsó harmadban Sergei Kosticin passzából Mikhail Grabovski alakította ki a 3–3-as eredményt, ami már a hosszabbítás során sem változott. A szétlövésben a vendégek bizonyultak jobbnak, akik ezzel a találkozót is megnyerték.

A Keleti főcsoportban hatodik New York Rangers megverte az ugyanitt negyedik Pittsburgh Penguins-t, míg a nyugati hetedik Calgary kikapott a Colombustól. Az Edmonton Oliers–Phoenix Coyotes meccsen gólzáporos hazai siker született.