Jégkorong, EBEL: kiegyenlített a Jesenice és a Villach is

2008.02.21. 23:26
Az Erste Bank liga, az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság negyeddöntőjének negyedik összecsapásán hazai pályán nyert a Jesenice és a Villach, így 2-2-re alakította a három győztes mérkőzésig tartó párharc állását.
A szlovén csapat második hazai találkozóját is meg tudta nyerni - remek harmadik harmadának köszönhetően, az utolsó három percben három gólt lőttek -, mivel azonban előtte Linzben kétszer is kikapott, az osztrák együttes otthonában játsszák a felek a továbbjutásról döntő ötödik találkozót.A Villach összesítésben 0-2-ről egyenlített ki a Salzburg ellen, amelyet előbb idegenben győzött le (3-0), majd ezúttal hazai környezetben rolbázta fel riválisával a jeget. A döntő összecsapásra viszont Salzburgba kell utaznia a Villachnak.Az elődöntőbe 3-0-s sikerrel jutott és vár riválisára a Klagenfurtot búcsúztat Olimpija Ljubljana és az Innsbruckot ugyancsak söpréssel elintéző Vienna.