A magyar válogatott 6-1-re legyőzte a horvátokat a tilburgi tornán

2008.02.10. 16:38
Utolsó mérkőzésén fölényes, 6-1-es győzelmet aratott a magyar jégkorong-válogatott Horvátország csapata ellen a hollandiai Tilburgban zajló Tricorp Workwear Challenge elnevezésű nemzetközi tornán. A magyaroknál Roger Holéczy két gólt ütött, Benk András és Galanisz Nikandrosz egy góllal és egy gólpasszal, Omar Ennaffati két assziszttal vétette észre magát. Pat Cortina szövetségi kapitány együttese a második helyet szerezte meg a tornán.
Sofron István (jobbra) ismét győztes csapat tagja volt

A tilburgi nemzetközi tornán az ukránoktól pénteken 6-2-es vereséget szenvedő, szombaton a házigazda hollandokat 3-0-ra legyőző magyar együttes a 7. perc elején Holéczy révén szerezte meg a vezetést Horvátország ellen, majd négy perccel később Lencsés Tamás, újabb másfél percre rá pedig Benk András ütötte a pakkot a hálóba (3-0).

A világranglista 28. helyén álló délszlávok három magyar kiállítást sem tudtak kihasználni, utána viszont a mieink rontottak számottevően a statisztikájukon, hiszen három emberelőny sem volt elég az újabb gólszerzéshez.

Ami nem sikerült több emberrel, sikerült egyenlő létszámnál: a 37. és a 38. percben Holéczy és Nikandrosz Galanisz gyors egymásutánban talált be, így el is dőlt a találkozó (5-0).

A záró harmadra maradt még egy Kovács Csaba-gól a 46. percben, majd két percre rá Horvátország is megszerezte a becsületgólját, hogy aztán a hajrára már ne is maradjon semmi olyan, amit érdemes feljegyezni.

A számos fiatal tehetséget felvonultató magyar válogatott két győzelemmel és egy vereséggel zárta a tornát, ami a második helyet jelenti az ukrán csapat mögött.

JÉGKORONG, TRICORP WORKWEAR CHALLENGE NEMZETKÖZI TORNA, TILBURG (HOLLANDIA)