Jégkorong, Magyar Kupa: az Újpest szerezte meg a bronzérmet

2007.12.29. 20:52
Az Újpest együttese szerezte meg a jégkorongozók Magyar Kupájának bronzérmét, miután a kisdöntőben megérdemelten három góllal verte a négyes döntőt rendező SC Csíkszereda együttesét. A lila-fehérek az első harmadot 1-0-ra, nyerték, majd a második harmad elején gyorsan megduplázták előnyüket. A záró rész közepén szépítettek ugyan a házigazdák, de az újpestiek gyorsan visszaállították a kétgólos különbséget, majd a hajrában bebiztosították győzelmüket.
A vesztes elődöntőt minden bizonnyal csalódásként megélt SC nem túl nagy lelkesedéssel vetette bele magát a küzdelembe. Igaz, ezt már csak azért sem tehette, mert sorra kapta a kiállításokat: a hetedik perc elején már a harmadikat gyűjtötték be a rendezők…Az Újpest azonban ennek ellenére nem tudott igazán nagy nyomást gyakorolni a csíkiekre, hiszen két alkalommal ők is vétettek a szabályok ellen.Tíz percnyi játékhoz közelítettek a csapatok, amely meglepetésre éppen teljes létszámban a jégen voltak, amikor nem érdemtelenül vezetést szerzett az Újpest: Berta Ákos távoli, váratlan lövéssel lepte meg a csíki kapust, Stanislav Kozuchot.A harmad második felében abszolút kiegyenlítetté és már folyamatosabbá vált a játék, de a kapusok védték a lövéseket.A második felvonás elején Jozef Voskar egy emberelőnyös szituációt váltott gólra közvetlen a kapu közelében állva, amely igencsak megnyugtathatta a lila-fehéreket, lévén a csíkiekben közel sem volt meg az a tűz, amit hazai jégen illene kihasználni.Mentek, de nem túl nagy meggyőződéssel, még helyzetekig is eljutottak, de az újpesti kapus, Matus Palko kiváló napot fogott ki, így nem tudtak túljárni az eszén.A záró részben mindent egy lapra feltéve rohamozott az SC, de csak fellángolásaik voltak, ha nem is könnyedén, de biztosan tartotta előnyét az Újpest.Aztán az 51. percben Anton Poznik egy emberelőnyt váltott gólra - a harmadvonalról inkább emelt, mint lőtt a lilák kapujába -, visszacsempészve némi izgalmat a hajára.De még mielőtt nagyon beleélték volna magukat a feltámadásba a házigazdák, Voskar egy perccel később tulajdonképpen eldöntötte a találkozót: emberelőnyben játszva jobb oldalon a palánknál begyűjtött egy korongot, majd miután senki sem zavarta, közelebb lopta magát a kapuhoz, majd a hálóba bombázott.Egy perccel később ziccert rontott az Újpest, így a végeredményt Stanislav Skorvanek állította be az 59. percben, amikor a kékvonalról lőtt a csíki kapuba, megadva a kegyelemdöfést a szebb hétvégét is megélt hazaiaknak.

CSÍKSZEREDA, MAGYAR KUPA:

A 3. HELYÉRT:
Újpesti TE – Csíkszereda SC 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)
Gólszerzők: Berta 9:55, Voskar 22:50, 51:32, Skorvanek 58:48., ill. Poznik 50:30