Jót tett az edzőváltás, megszerezte első győzelmét az Atlanta

2007.10.19. 08:12
Bob Hartley edző menesztése után megszerezte első győzelmét az Atlanta az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokságban (NHL). A Thrashers a New York Rangers gárdáját győzte le. Az Ottawa diadalmaskodott a kanadai rangadón, a Philadelphia egymás után második meccsén nem kapott gólt.
Lehtonen kapus itt még hárítja Jagr lövését, az első harmad után azonban sérülés miatt le kellett cserélni
AP
AP

Kilenc mérkőzést vívtak a csapatok a tizenhatodik játéknapon. Hat helyszínen a hazaiak örülhettek, a vendégeknek három győzelem jutott.

A Bob Hartley edzőt kirúgó Atlanta a New York Rangers gárdáját fogadta. A Thrashers végre elmozdult a holtpontról, és megszerezte első győzelmét.

Az első harmadban Pascal Dupuis szerzett vezetést a hazaiaknak, majd egy kettős emberelőnyt Kozlov is gólra váltott. Az Atlantát Lehtonen kapus sérülése sem zavarta meg, az utolsó játékrész harmadik percében már négy gól volt az előnye. A Rangers már csak szépíteni tudott az eredményen.

A találkozó egyébként Don Waddell általános igazgató töltötte be a vezetőedző szerepét.

Martin Biron, a Philadelphia kapusa újra megőrizte kapuját a góltól, 38 lövést hárított. Az ő kiváló teljesítménye is kellett ahhoz, hogy a Flyers sorozatban negyedik meccsét nyerje. Az első harmadban még nem sikerült bevenni a Devils hálóját, ám aztán Mike Richards emberelőnyből szerzett találata után már hozta a hazai csapat a meccset.

A Flyers ötödik győzelmét szerezte a szezonban, érdekesség, hogy az előző szezonban erre november tizenhatodikáig kellett várnia.

A Philadelphiához hasonlóan az Ottawának is csak egy veresége van, a Senators megnyerte a kanadai rangadót.

Jól kezdődött az Ottawa számára a meccs, hiszen mindössze 31 másodperc kellett ahhoz, hogy Wade Redden megszerezze a vezetést. A Montreal ugyan 1-0 és 3-1 után is egyenlíteni tudott, de az utolsó harmadban a harmadik Canadiens-gól után 24 másodperccel Jason Spezza eldöntötte a meccset.

A szezonban első gólját szerző ottawai játékos Daniel Alfredsson lepattanó lövése után eszmélt gyorsan, és bevette az újonc Carey Price hálóját.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI JÉGKORONG-BAJNOKSÁG (NHL)