A New York Rangers a negyedik meccsen sem hibázott az Atlanta ellen

2007.04.19. 10:43
Az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság tegnapi játéknapján a New York Rangers negyedszer is legyőzte az Atlanta Trashers együttesét, így továbbjutott a rájátszás második körébe. Legizgalmasabban a Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils párharc alakul, ahol az összetett állás négy mérkőzés után 2-2.
Nylander (balra) és társai nagy ünneplésbe kezdtek a Madison Square Gardenben

Egy évvel azután, hogy a New Jersey simán lesöpörte a Rangerst az első fordulóban, most ők búcsúztatták négy mérkőzés után sima mérkőzésen az Atlanta Thrasherst. Korábban hét évig nem jutott tovább az alapszakaszból a New York, és 1994 óta nem arattak négymeccses diadalt a rájátszásban.

Gyakorlatilag Matt Cullen „ütötte tovább” a new yorkiakat a harmadik harmad elején 2-2-es döntetlen után, addig csak az atlantaiak góljaira tudtak válaszolni. A végén Jaromir Jagr az üres kapuba talált be, a mindent egy lapra feltevő atlantaiak ellen.

A New Jersey-t megérinthette volna a kiesés szele a Tampa Bay elln, hiszen kétgólos előny tékozoltak el, 3-3 után viszont az utolsó játékrészben óriási formát mutatott Brodeur kapus, és Gomez hosszabbításbeli találata végül a győzelmet jelentette a vendégeknek. Az izgalmas párharc állása 2-2.

A Buffalo megint nem kegyelmezett az Islandersnek saját otthonában, ezzel az NHL alapszakaszának bajnoka pénteken hazai környezetben vívhatja ki a legjobb nyolc közé jutást. Chris Drury a fontos gólok szerzője mostanában a Sabresnél, most is két gólt vállalt.

Az edzője csak annyit nyilatkozott róla: „A korong valahogy mindig megtalálja az olyan játékosokat, mint Chris.”

A San Jose Sharks a kiesés szélére juttatta a Nashville-t, a „Ragadozók” elsősorban Milan Michalek technikás játékával nem tudtak mit kezdeni, aki kétszer is "beköszönt" a mérkőzésen.