Keleten továbbra is a Montreal az élen

Császár-Nagy MárkCsászár-Nagy Márk
2005.11.16. 12:09
Hosszabítás után győzte le a Montreal Canadians együtese otthon a Florida Panthers csapatát az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság legutóbbi játéknapján. A Nyugati-főcsoport rangadóján a Nashville Predators a Los Angeles Kings gárdáját.
Richard Zednik (balra) és Roberto Luongo csatáját ezúttal a kapus nyerte meg, de a mérkőzés végén mégis a Montreal játékosa örülhetett
Reuters
Reuters

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a Keleti-főcsoport éllovasa a Montreal Canadians, amely Zednik és Begin góljával már az első harmad után 2-0-ra vezetett.

A második játékrész is csak a kanadaiakról szólt, ugyanis ekkor a finn Saku Koivu növelte a hazaiak előnyét.

Ezzel szinte már a zsebében érezhette a két pontot a kanadai csapat, ám a Panthers nagy hajrát nyitott. A záró harmad elején a floridai együttes alig több mint egy perc alatt 3-2-re módosította az eredményt, sőt a vége előtt öt perccel Weiss kiegyenlítette az állást (3-3), ami azt jelentette, hogy hosszabítás következett.

A ráadásban felébredtek a hazaiak, és Koivu a ráadás ötödik percében megszerezte önmaga második és csapata győztes gólját. A Montreal ezzel két pontot szerzett, és továbbra is vezeti a Keleti főcsoportot.

Jól kezdett idegenben a Carolina Hurricanes csapata az Ottawa Senators ellen a Keleti főcsoport rangadóján. A vendégek már a tizenkettedik másodpercben előnyhöz jutottak Whitney révén, és a folytatás is hasonlóan jó volt: a második harmad utolsó percében Commodore duplázta meg az előnyt.

A harmadik játékrész elején hiába szépített a kanadai táblázaton első, a góllövőlistán pedig harmadik Alfredsson góljával a Senators, többre ezen a napon már nem futotta az ottawaiaktól. Tegyük hozzá ebben hatalmas érdeme volt az eddigi mérkőzésein 93,4 százalékos hatékonysággal védő Martin Gerber kapusnak akinek az eszén a hazai játékosok 36 próbálkozásból mindössze egyszer tudtak túljárni.

Ezzel az eredménnyel a két csapat helyet cserélt a főcsoport tabelláján. A Carolina a második, míg az Ottawa a negyedik helyen áll, utóbbi azonban csak azért, mert az Atlanti-csoport éllovasa, a New York Rangers a szabályok szerint még akkor is előtte áll, ha a pontszáma alacsonyabb a kanadai csapaténál. (Az Ottawa ugyanis csak második a Canadiens mögött az Északkeleti-csoportban.)

Erősen kezdtek a csapatok a Nyugati főcsoport rangadóján, ahol a Nashville a fogadta a Los Angeles csapatát.

Hiába vezettek Belanger góljával a vendégek, még az első harmadban Kariya és Timonen révén fordítottak a hazaiak.

A második játékrészben újra egyenlített a Kings, és a harmadik felvonás első felében már úgy tűnt, ezen a mérkőzésen is a hosszabbítás dönt majd. Az 52. percben aztán jött Adam Hall, és megszerezte a győztes találatot a Predatorsnak.

Noha a Nyugati főcsoportban a Ragadozóknak a második legjobb amérlegük, és a második legmagasabb a pontszámuk, a rangsorban csupán a negyedik helyen állnak a három divízió éllovasa mögött. A Nasville egyébként az a csapat, amely a rendes játékidőben az egész ligát nézve eddig a legkevesebb vereséget szenvedte el.