Ligue 1: ikszelt a Marseille, három góllal nyert a Lens

B. A.B. A.
2023.11.25. 23:03
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójában a Lens háromgólos győzelmet aratott a Clermont otthonában, a szombati játéknap esti találkozóján pedig döntetlen született a Strasbourg és az OM között.

Elye Wahi (középen) gólt szerzett, majd kiállították, de így is simán nyert a Lens

A Lens Elye Wahi fejesével szerzett vezetést a kieső helyen álló Clermont otthonában a 11. percben. A 20 éves csatár előtt később is adódott lehetőség, de újabb gólt nem szerzett, sőt a félidő hajrájában rövid időn belül két sárga lapot is kapott, így idő előtt kellett elhagynia a pályát.

A hazaiak sem tudtak higgadtak maradni, ugyanis Alidu Seidu középhátvédet és Pascal Gastien vezetőedzőt is kiállította a játékvezető.

A tíz tíz elleni játék a vendégeknek feküdt jobban, Adrien Thomasson az ötvenedik percben kihasznált egy védelmi hibát, és megszerezte a Lens második találatát. A0–3-as végeredményt a csereként beálló Wesley Said állította be a 82. percben.

A Lens sorozatban hetedik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen, és 19 pontjával a hatodik helyen áll, míg a Clermont maradt a 17.

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ
Clermont–Lens 0–3
(Wahi 11., Thomasson 50., Said 82.)
Kiállítva: Seidu (45+2.), ill. Wahi (45+2.)
Strasbourg–Olympique Marseille 1–1 (Emegha 6., ill. Clauss 27.)

Pénteken játszották
PSG–Monaco 5–2(G. Ramos 18., Mbappé 39. – 11-esből, O. Dembélé 70., Vitinha 72., Kolo Muani 90+6., ill. Minamino 22., Balogun 75.)

1. Paris SG 13 9 3 1 34–11 +23 30
2. Nice 12 7 5 13–4 +9 26
3. Monaco 13 7 3 3 27–19 +8 24
4. Lille 12 5 5 2 15–11 +4 20
5. Reims 12 6 2 4 17–15 +2 20
6. Lens 13 5 4 4 16–13 +3 19
7. Le Havre 12 3 6 3 12–13 –1 15
8. Brest 11 4 3 4 11–13 –2 15