Ligue 1: Mbappé-duplával nyert a PSG; Bölöniék ikszeltek Nego csapatával

2023.10.29. 17:40
Kylian Mbappé döntötte el a Brest elleni bajnokit a PSG javára (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokág (Ligue 1) 10. fordulója vasárnap kora délután a Brest–PSG mérkőzéssel folytatódott, a címvédő párizsiak nehezen kerekedtek felül. Bölöni László csapata, a Metz hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Loic Negót a soraiban tudó Le Havre ellen.

A legutóbbi három tétmeccsét egyaránt megnyerő és mindegyiken három gólt szerző PSG a 3. helyről várta a 6. Brest elleni bajnokit, amely eseménydús első negyedórát hozott.

A PSG öt perc alatt eljutott három lövésig, de Marco Bizot kapus Li Kang In, Bradley Barcola és Warren Zaire-Emery próbálkozásánál is résen volt. A 8. percben leszakadt az ég, de a párizsiakat ez sem akadályozta meg abban, hogy két gólt is szerezzenek.

Zaire-Emery második, 17 méterről leadott lövése ugyanis már utat talált a jobb felső sarokba (a középpályás első gólja volt ebben a bajnoki idényben), majd Kylian Mbappé ment el a bal oldalon egy kontra során Li Kang In hosszú indításával, és egy jó csel után 12 méterről lőtt a kapuba. Mbappé sorozatban a harmadik meccsén szerzett gólt (ebből egyet a válogatottban), egyébként a PSG-ben, a bajnokságban már a kilencediket rúgta az idényben (vezeti a góllövőlistát), minden tétmeccset nézve pedig a 11.-et. 0–2

A meccsnek azonban még korántsem volt vége. Előbb Steve Mounié fejesével még a szünet előtt szépíteni tudott a Brest, majd a második félidőben egy szöglet utáni Jérémy Le Douaron-fejessel egyenlített is a hazai csapat. 2–2

Ezek után pedig Gianluigi Donnarummának kellett több védést is bemutatnia annak érdekében, hogy ne tudjanak fordítani a hazaiak.

A hajrában azonban mégis megnyerte a meccset a PSG. A 63. percben beállt Randal Kolo Muanit elsodorták a tizenhatoson belül, így némi videózás után 11-est lőhetett a vendégcsapat. Mbappé gyenge kísérletét kiütötte a kapus, a kipattanóból azonban már betalált a párizsi csatár, aki gólörömével kicsit még hergelte is a hazai szurkolókat, ami miatt sárga lapot kapott, majd gyorsan lecserélték. A 24 éves Mbappé ezzel a duplájával már 174 gólnál tart a Ligue 1-ben, amivel a 11. helyen áll a bajnokság góllövő-örökrangsorában. 2–3

A PSG a sikerével ismét egy pontra megközelítette a tabellán a szombati győzelmével élre álló Nice-t.

RÖVIDEN A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Bölöni László vezetőedző csapata egymást követő négy vereség után bajnoki ponthoz jutott: a metziek hazai pályán 0–0-ra végeztek a Le Havre ellen, amelyben Loic Nego végigjátszotta a mérkőzést. A két feljutó csapat felejthető meccset játszott, a L'Équipe beszámolója szerint a Saint-Symphorien elégedetlen közönségének hangos füttyszava kísérte a játékosokat az öltözőbe.

• Megszakadt a Monaco hármas győzelmi szériája: a hercegségbeliek 2–0-ra kikaptak a Lille-től. Mindkét hazai gólt Edon Zhegrova készítette elő, ő volt a LOSC kulcsembere. A Lille feljövőben van, a legutóbbi négy bajnokijából a harmadikat nyerte meg.

• Oda a Toulouse háromfordulónyi veretlensége: a hét közben Liverpoolban súlyos vereséget szenvedő Téfécé simán kikapottMontpellier-ben is. A nigériai Akor Adams két góllal hétre növelte idénybeli termését – a Montpellier színeiben legutóbb (2011-ben) Olivier Giroud szerzett ilyen sokat az első tíz forduló során.

FRANCIA LIGUE 1
10. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Brest–PSG 2–3(Mounié 43., Le Douaron 52., ill. Zaire-Emery 16., K. Mbappé 28., 89.)
Lille–Monaco 2–0 (Cavaleiro 32., B. Diakité 42.)
Metz–Le Havre 0–0
Montpellier–Toulouse 3–0 (A. Adams 13., 70., Fayad 63.)
Rennes–Strasbourg 1–1 (Truffert 22., ill. Mothiba 81.)

A késő esti Olympique Marseille–Lyon mérkőzést elhalasztották, miután a hazai ultrák megtámadták a lyoni stáb, valamint a lyoni szurkolók buszait. Részletek itt!

Szombat
Reims–Lorient 1–0
(Wilson-Esbrand 84.)
Lens–Nantes 4–0(Sotoca 27., 71. – mindkettőt 11-esből, Medina 58., El Aynaoui 89.)