Ligue 1: hiába vezetett az OM, nem jutott ponthoz Lille-ben

K. Zs.K. Zs.
2023.05.20. 23:04
Jonathan David és a szurkolói örömcsillám (Fotó: AFP)
A Lille hazai pályán 2–1-re legyőzte a Marseille-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 36. fordulójának szombat esti mérkőzésén, amivel tovább táplálta európai kupaindulási reményeit. Kora este a Nantes odahaza 3–0-ra kikapott a Montpellier-től, azaz vészesen csúszik a másodosztály felé.

LILLE–MARSEILLE 2–1

Az OM a BL-csoportkört érő második helyre hajt, a LOSC-nak már csak az Európa-ligára van esélye, de ehhez szintén hárompontos meccspakkokra van szüksége. Az első félidő után a vendégek lehettek elégedettebbek, a bal oldalon megugró Jonathan Clauss közelről a kapus felett a hálóba emelte a labdát, 0–1. VIDEÓ ITT!

A hazaiak végigkínlódták az első játékrészt, egyszer sem lőttek kapura – ez volt sorozatban az ötödik félidejük, amelyikben nem szereztek gólt –, ám a második elején megtört a jég: kihagyott az OM-védelem, Carlos Baleba közbeugrott, Pau López kapus csak szabálytalanul tudta megállítani, és a megítélt tizenegyest Jonathan David magabiztosan értékesítette, 1–1. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Jonathan David az 50. bajnoki gólját szerezte a Lille kötelékében; a klubnak legutóbb 1981-ben volt ilyen eredményes játékosa, Pierre Pleimelding. (Opta)

Alexis Sánchez lesgóllal válaszolt, aztán a hajrá közeledtével következett a LOSC egy érvényessel: ezúttal is marseille-i hiba készítette elő a gólt, labdavesztés a felezővonal táján, a hazaiak gyors és szép adogatással jutottak el a 16-osig, és a jobbról érkező beívelést Jonathan Bamba a hálóba fejelte, 2–1. VIDEÓ ITT!

A Lille sorozatban a negyedik hazai bajnokiját nyerte meg, míg az OM a legutóbbi három fordulóban már a második vereségét szenvedte el.

Jordan Ferri (világos mezben) góllal ünnepelte 300. élvonalbeli meccsét (Fotó: AFP)

NANTES–MONTPELLIER 0–3

Az első félidőben a nehéz helyzetben lévő Nantes támadott többet, helyzete is volt, de nem tudta megszerezni a vezetést. Aztán a játékrész hajrájában jegyzőkönyvbe került az első olyan lövés, amelyikkel a Montpellier eltalálta a kapu felületét – egyből gól is lett belőle. A 300. élvonalbeli mérkőzését játszó Jordan Ferrinek ez volt az első gólja az idényben.

A második játékrész elején Arnaud Nordin – akinek korábban volt egy lesgólja – növelte a vendégek előnyét, és a végjátékban betalált Felaye Sacko is, eldöntve a mérkőzést.

A néhány hete kupadöntőt játszó (és vesztő) Nantes legutóbb február másodikán nyert bajnoki mérkőzést; azóta ötször döntetlent játszott, nyolcszor vereséget szenvedett.

FRANCIA LIGUE 1
36. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Lille–Marseille 2–1
(J. David 50. – 11-esből, Bamba 72., ill. Clauss 29.)
Nantes–Montpellier 0–3 (Ferri 38., Nordin 47., Sacko 88.)

Pénteken játszották
Lyon–Monaco 3–1 (Lacazette 38., Caqueret 57., Cherki 78., ill. Ben Yedder 2. – 11-esből)

1. Paris SG 35 26 3 6 84–35 +49 81
2. Lens 35 22 9 4 59–27 +32 75
3. Marseille 36 22 7 7 66–37 +29 73
4. Monaco 36 19 8 9 69–54 +15 65
5. Lille 36 18 9 9 62–42 +20 63
6. Rennes 35 18 5 12 60–38 +22 59
7. Lyon 36 17 8 11 61–44 +17 59
8. Clermont 35 15 8 12 39–45 –6 53