Vb 2014: Románia a végén tömte ki Andorrát

2012.09.11. 21:25
Románia válogatottja kedd este hazai pályán 4–0-ra legyőzte Andorrát a 2014-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének D-csoportjában (itt szerepel a magyar csapat is). Isztambulban Törökország 3–0-ra legyőzte a 19. perctől emberhátrányban játszó Észtországot.

ROMÁNIA–ANDORRA 4–0 ROMÁNIA–ANDORRA 4–0

Egy híján harminc percig kihúzta gól nélkül az andorrai válogatott Bukarestben, akkor azonban Gabriel Torje megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Az első játékrész utolsó pillanataiban Costin Lazar távoli lövéssel növelte az előnyt.

A második félidőben a román csapat nem kényeztette el szurkolóit, a végjátékban azonban két gólt is begyötört – Valerica Gaman fejelt egyet, Alexandru Maxim szép szóló után talált be –, így a vége 4–0 lett. A Piturca-csapat két mérkőzés után százszázalékos a magyar válogatottat is felvonultató D-csoportban.

ROMÁNIA–ANDORRA 4–0

VB 2014, EURÓPAI SELEJTEZŐK
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ROMÁNIA–ANDORRA 4–0 (2–0)
Bukarest, Nemzeti Stadion. Vezette: Radovanovics (montenegrói)
Románia: Lobont (Tatarusanu, a szünetben) – Matel, Chiriches, Gaman, Rat – Bourceanu, C. Lazar, Tanase (Maxim, 80.), Torje – Grozav, Marica (Rusescu, 54.). Szöv. kapitány: Victor Piturca
Andorra: J. Gómes – E. García, Lima, A. Rodrígues – M. Pujol (Peppe, 79.), Vieira, Ayala, M. García, Clemente (Moreno, 86.) – S. Gómez (F. Silva, 69.), I. Lorenzo. Szöv. kapitány: Koldo Álvarez
Gólszerző: Torje (29.), C. Lazar (44.), Gaman (91.), Maxim (93.)

TÖRÖKORSZÁG–ÉSZTORSZÁG 3–0

Az észtek nyugodt, tetszetős futballal kezdtek Isztambulban, és a 11. percben kis híján meg is szerezték a vezetést. Joel Lindpere kapura tört, és amikor a tizenhatoson belülre ért, Sercan összekoccantotta a bokáját – a játékvezető nem ítélt tizenegyest, és gól sem lett az akcióból, mert az eleső támadó térdéről a kapufa tövére pattant a labda.

Fújt viszont a lengyel játékvezető a 19. percben, amikor az észt kapu felé száguldó Burak Yilmaz és Enar Jääger lába összeakadt. Marcin Borski – kissé talán szigorúan – úgy ítélte meg, hogy az észt nyilvánvaló gólhelyzetben szabálytalankodott ellenfelével szemben, ezért felmutatta neki a piros lapot.

A kaputól 20 méterre megítélt szabadrúgást Burak bombázta kapura, Sergei Pareiko nagyot védett. A vendégeknek végül nem sikerült kihúzni kapott gól nélkül a szünetig: a 44. percben Arda Turan nagyszerűen ugratta ki a középen lyukra futó Emre Belözoglut, aki a labdaátvételt követően közelről a léc alá lőtt.

A második félidőben nemcsak a nyomasztó labdabirtoklási fölény, hanem gólok száma is érzékeltette, hogy a törökök eggyel többen vannak. A 60. percben Umut Bulut fejelt a vendégek kapujába, majd a 75. percben az éppen az ő helyére beálló Selcuk Inan lőtt ballal szép kapásgólt.

TÖRÖKORSZÁG–ÉSZTORSZÁG 3–0 (1–0)
Isztambul, Sükrü Saracoglu Stadion. Vezette: Borski (lengyel)
Törökország: Tolga Zengin – Hasan Kaldirim, Semih Kaya, Gökhan Gönül, Ömer Toprak – Mehmet Topal, Emre Belözoglu (Nuri Sahin, 82.) – Sercan Sararer (Tunay Torun, 68.), Arda Turan, Burak Yilmaz – Umut Bulut (Selcuk Inan, 68.). Szöv. kapitány: Abdullah Avci
Észtország: Pareiko – Jääger, Klavan, Rahn, Kruglov – Kink (Saag, 77.), Vassiljev, Vunk, Teniste – Oper (Purje, 56.), Lindpere (Puri, 56.). Szöv. kapitány: Tarmo Rüütli
Gólszerző: Emre Belözoglu (44.), Umut Bulut (60.), Selcuk Inan (75.)
Kiállítva: Jääger (19.)
1. Románia 2 2 6–0 +6 6
2. Hollandia 2 2 6–1 +5 6