Vb 2014: Belgium óriási lépést tett a vb-döntő felé

2013.09.06. 23:10
Belga gólöröm Marouane Fellaini vezetésével az esős Glasgow-ban (Fotó: Action Images)
Belgium győzött Skóciában (2–0), Horvátország csak döntetlent ért el Szerbiában (1–1) a 2014-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének pénteki játéknapján, így a belgák már ötpontos előnnyel vezetik az A-csoportot, azaz tovább javították esélyüket arra, hogy jövő nyáron ott legyenek Brazíliában.

SKÓCIA–BELGIUM 0–2
A belgák az első játékrész hajrájában szép támadás végén szerezték meg a vezető gólt: Fellaini lódult meg a labdával, megjátszotta De Bruyne-t a jobb oldalon, akinek visszatett passzából Defour nagyszerű gólt lőtt. A belgák sokkal jobban játszottak vendéglátójuknál, kész csoda, hogy a szünetben csak egy gól volt a különbség. Nem változott a forgatókönyv a második félidőben sem, és ezt újabb gól nyomatékosította: Benteke előkészítéséből a csereként beálló Mirallas volt eredményes. Belgium 34 év után nyert újra tétmeccset Skóciában, de ami ennél sokkal fontosabb: győzelmével óriási lépést tett a világbajnoki részvétel felé – igaz, októberben lesz egy könnyűnek éppen nem ígérkező rangadója Horvátországban.

SZERBIA–HORVÁTORSZÁG 1–1
Igor Stimac heves támadójátékot ígérő összeállításban küldte pályára a győzelmi kényszerben lévő horvát válogatottat, ehhez képest a vendégek az első félidőben a kaput sem nagyon találták el, és örülhettek, hogy a szünetben még gól nélküli állást mutatott a tábla. A fordulás után aztán Srna átadásából Mandzukic elhallgattatta a belgárdi publikumot – de csak néhány percre, ugyanis a meglóduló Alekszandar Mitroviccsal nem tudott mit kezdeni a horvát védelem. A hajrában mindkét oldalon villant a piros lap (Matics és Simunic is taktikai szabálytalanságért kapta), gól azonban már nem esett, a délszláv presztízsmeccs döntetlennel ért véget.

MACEDÓNIA–WALES 2–1
Gareth Bale egyelőre nincs „kilencvenperces állapotban”, ezt Chris Coleman szövetségi kapitány előre megmondta, és nemhogy a kezdőbe nem állította be a Real Madrid új szerzeményét, de csereként sem küldte be. A macedónok egy levágódó szabadrúgás után Tricskovszki góljával szereztek vezetést, Bellamy kapufával, Ramsey a saját maga által kiharcolt tizenegyes értékesítésével válaszolt. A második félidőben csupán egy gól született, Vaughan hibáját kihasználva Trajkovszki győzelemhez segítette Macedóniát – Wales reményei ezzel végleg elszálltak.

MACEDÓNIA–WALES 2–1 (1–1)
Szkopje. Vezette: Kever (svájci)
Macedónia: Pacsovszki – Georgievszki (Lazevszki, 77.), Noveszki, Sikov, Risztovszki – Gligorov, Kosztovszki (Mojszov, 86.), Ibraimi (Trajkovszki, 61.), Taszevszki – Tricskovszki, G. Pandev. Szövetségi kapitány: Csedomir Janevszki
Wales: Myhill – Gunter, B. Davies, Ricketts, A. Williams – Ledley, Vaughan (Vokes, 85.), Collison (A. Matthews, 79.), Ramsey, J. Williams (Crofts, 62.) – Bellamy. Szövetségi kapitány: Chris Coleman
Gólszerző: Tricskovszki (21.), Trajkovszki (80.), ill. Ramsey (39. – 11-esből)

SZERBIA–HORVÁTORSZÁG 1–1 (0–0)