Vb 2014: az olaszok nem bírtak Luxemburggal; angol iksz

2014.06.04. 22:59
Michael Arroyo lövésénél esélye sem volt Ben Fosternek a hárításra az Ecuador–Anglia mérkőzésen(Fotó: Action Images)
A brazíliai világbajnokságra készülő olasz labdarúgó-válogatott Veronában 1–1-es döntetlent játszott Luxemburggal, míg Anglia 2–2-re végzett Ecuadorral Miamiban, szintén felkészülési mérkőzésen.

Az első lehetőség Frank Lampard előtt adódott, a vezetést azonban Ecuador szerezte meg Enner Valencia fejesével (1–0). Az angol védelem ezt követően sem állt biztosan a lábán, de a 28. percben ez a dél-amerikai csapat hátsó alakzatára volt igaz, amit Wayne Rooney használt ki közelről (1–1).

A második félidő elején a Liverpool friss szerzeménye, Rickie Lambert szép lövéssel már Angliát juttatta előnyhöz (1–2), ám Michael Arroyo hatalmas bombával válaszolt rá (2–2).

Az eredmény már nem változott, a csapatok létszáma viszont egy páros kiállítás következtében igen: a Rooney-t váltó Raheem Sterling (Liverpool) Antonio Valenciával (Manchester United) kakaskodott, amiért villant a piros lap.

Az olaszok Luxemburg elleni égéséről itt olvashat.

LABDARÚGÁS, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
ECUADOR–ANGLIA 2–2 (1–1)
Miami.
V: Maruffo (amerikai)
ECUADOR: Banguera – Paredes (Achilier, 91.), Guagua, Erazo, Ayoví – A. Valencia, Gruezo (Saritama, 90.), Noboa (Méndez, 50.), Montero (Arroyo, 68.) – E. Valencia (Ibarra, 83.), Caicedo (Rojas, a szünetben). Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda.
ANGLIA: Foster – Milner, Jones, Smalling, Shaw (Stones, 74.) – Wilshere (Lallana, 87.), Lampard – Barkley (Henderson, 84.), Oxlade-Chamberlain (Flanagan, 63.), Rooney (Sterling, 65.)– Lambert (Welbeck, 84.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson.
Gólszerzők: E. Valencia (8.), Arroyo (70.), ill. Rooney (29.), Lambert (51.)
Kiállítva: A. Valencia (79.), ill. Sterling (79.)

Jamaica–Egyiptom 2–2 (Dawkins 27., Grant 38., ill. el-Nenni 5., Morszi 72.)
Izland–Észtország 1–0 (Sigthórsson 54. – 11-esből)