Vb 2014: az olaszok fordulatos meccsen ikszeltek Bulgáriában

2012.09.07. 22:43
A bolgár védőkkel birkózó Pablo Osvaldo két gólja nem volt elég az olasz győzelemhez (Fotó: Action Images)
Bulgária válogatottja péntek este otthon tartott egy pontot Olaszországgal szemben (2–2) a 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének B-csoportjában.

Az első húsz percben a bolgárok nagyon taktikusan, fegyelmezetten játszottak, az olasz csapat nem találta a ritmust. A 24. percben Gianluigi Buffon még megmentette a vendégeket a góltól – védte Ivanov nagy lövését –, azonban a 30. percben, Manolev pattogós távoli lövésénél ő sem állt a helyzet magaslatán, a labda a keze mellett a sarokba suhant. 1–0

A squadra azzurrát felrázta a gól, és a 36. percben Pablo Osvaldo egyenlített: a Roma argentin születésű támadója kapura tört, és Mihajlov mellett ballal higgadtan a hálóba lőtt. 1–1

Pillanatokon belül megszületett a 26 éves támadó második gólja is az olasz válogatottban: Giaccherini beadása után Osvaldo fejelt, szerencséjére a labda megpattant Ivanovon – Mihajlov kapus így nem tehetett semmit. 1–2

A bolgárok részéről Ivelin Popov, az olasz oldalról – ki más – Osvaldo került helyzetbe a szünet előtti percekben, azonban a kapuba egyiküknek sem sikerült betalálni, maradt a vendégvezetés.

Egészen a 66. percig így maradt az eredmény, akkor a bolgárok – addigi erőfeszítéseik és helyzeteik tükrében megérdemelten – kiegyenlítettek: a csereként beálló Ilian Micanszki beadásából Georgi Milanov talált a kapuba. 2–2

De Rossi izomsérülése, illetve az addigra már kimerített cserelehetőségek miatt az olaszok emberhátrányban fejezték be a meccset, de így is volt gólhelyzetük – a csereként beálló Destro elrontotta.

A csoport másik pénteki mérkőzésén Örményország válogatottja 1–0-ra legyőzte idegenben a sokáig derekasan ellenálló Máltát.

A mérkőzés egyetlen gólját Artur Szarkiszov szerezte a második félidő derekán, hat perccel becserélése után.

BULGÁRIA–OLASZORSZÁG 2–2

Bulgaria 2-2 Italy (Group B) by goalsarena2012