Vb 2014: a hajrában csúszott ki Albánia kezéből a győzelem

2013.06.07. 22:58
Az albánok így örültek a vezető góljuknak, de végül meg kellett elégedniük a három pont helyett az eggyel (Fotó: Reuters)
Albánia hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott Norvégiával a 2014-es brazíliai világbajnokság európai selejtezőjének E-jelű csoportjában. Még egy mérkőzést játszottak ebben a csoportban, Izland hatgólos mérkőzésen szenvedett vereséget otthoni környezetben a szlovén válogatottól.

ALBÁNIA–NORVÉGIA

Albánia a fordulót megelőzően a második helyen állt a csoportban, és Giovanni De Biasi együttese tisztában volt azzal, hogy egy győzelemmel ideiglenes megelőzhetnék Svájcot az első helyen. Ehhez képest az első félidő nem tartogatott túl sok izgalmat magában (összesen négy kaput eltaláló lövést lehetett feljegyezni), de Valdet Rama a 41. percben gondolt egyet, és hat méterről kilőtte a jobb alsó sarkot Tore Reginiussen mellől, hatalmas örömet okozva ezzel a hazai szurkolóknak. 1–0

A második játékrészben Norvégia érthető módon kockázatot vállalt annak érdekében, hogy megszerezze az egyenlítő gólt, ám hiába tudtak nagyobb nyomást helyezni az ellenfél kapujára, a gól nem jött össze. Aztán a 67. percben kis híján megduplázták az előnyüket az albánok, Hamdi Salihi próbálkozását fogta Rune Jarstein hatalmas bravúrral.

Talán már mind a két csapat elkönyvelte magában a hazai győzelmet, amikor jött Tom Hogi, aki a 87. percben hat méterről befejelte a labdát Etrit Berisha kapujába egy jobb oldali szögletet követően, ezzel pedig megmentett Norvégiának egy pontot, ami még nagyon értékes lehet az északiaknak a hátralévő mérkőzéseken. 1–1

IZLAND–SZLOVÉNIA

A csoport másik mérkőzésén Izland gólgazdag mérkőzésen vereséget szenvedett Szlovéniától hazai pályán. A vendégek szerezték meg a vezetést Andraz Kirm találatával (0–1). A 22. percben jött a hazaiak válasza, Birkir Bjarnason egyenlített (1–1), majd négy perccel később már Izlandnál volt az előny! Bjarnasont buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Alfred Finnbogason értékesítette (2–1). Azonban nem sokáig örülhettek a fordításnak az izlandi ultrák, ugyanis a 31. percben Valter Birsa megszerezte a szlovén válogatott második gólját, szintén tizenegyesből. 2–2

A második félidőben sokáig nem született újabb találat, majd a 61. percben újra Szlovénia került előnybe. A vendégek második gólját jegyző Birsa átadását követően Bostjan Cesar talált a hálóba (2–3). A kegyelemdöfést Kirm adta meg a 85. percben (2–4), Szlovénia ezzel a sikerrel második győzelmét könyvelhette el a mostani világbajnoki-selejtezősorozatban, ezzel pedig ideiglenesen elmozdult a csoport utolsó helyéről.

LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG
SELEJTEZŐ, EURÓPAI ZÓNA

E-CSOPORT
Albánia–Norvégia 1–1 (1–0)
Tirana, Qemal Stafa Stadion. V: Collum (skót)
Albánia: E. Berisha – Dallku, Teli, Mavraj, Basha – Rama, Agolli, Bulku (Hysaj, 91.), Vila (Kace, 84.) – Salihi (Osmani, 78.), Cani. Szövetségi kapitány: Giovanni De Biasi
Norvégia: Jarstein – Högli, Hangeland, Reginiussen, Ruud – Elyounoussi (V. Berisha, a szünetben), Henriksen, Nordtveit, Yttergaard Jenssen (Skjelbred, 86.), Braaten – King (Söderlund, 70.). Szövetségi kapitány: Egil Olsen
Gólszerző: Rama (41.), ill. Högli (87.)

Izland–Szlovénia 2–4 (2–2)
Reykjavík, Laugardalsvöllur. V: Zwayer (német)
Izland: Halldórsson – Saevarsson (Thorvaldsson, 84.), R. Sigurdsson, Árnason, Skúlason – A. Gunnarsson (Gudjohnsen, 52.), Daníelsson, Bjarnason, Hallfredsson (Gíslason, 63.) – Finnbogason, Sightórsson. Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck
Szlovénia: Handanovic – Brecko, Ilic, Cesar, Jokic – Kampl (Radosavljevic, 73.) – Krhin, Birsa (Struna, 90.), Kurtic, Kirm – Novakovic. Szövetségi kapitány: Srecko Katanec
Gólszerző: Bjarnason (22.), Finnbogason (26. – 11-esből), ill. Kirm (11., 85.), Birsa (31. – 11-esből), Cesar (61.)

A TÖBBI MAI VB-SELEJTEZŐ EREDMÉNYÉT ITT KÖVETHETI FIGYELEMMEL!

EREDMÉNYEK, GÓLSZERZŐK, TABELLÁK: A SELEJTEZŐK TELJES ADATBANKJÁT ITT TALÁLJA

1. Svájc 5 3 2 7–1 +6 11
2. Albánia 6 3 1 2 7–6 +1 10
3. Izland 6 3 3 8–9 –1 9
4. Norvégia 6 2 2 2 7–7 0 8
5. Szlovénia 6 2 4 8–10 –2 6
6. Ciprus 5 1 1 3 4–8 –4 4