Ghána meglepte a németeket, Klose vb-gólrekorder lett

2014.06.21. 20:55
Boatengek egymás ellen – mégsem róluk szólt a találkozó (Fotó: Action Images)
A labdarúgó-világbajnokságon a G-csoport második fordulójában Németország 2–2-es döntetlent játszott Ghánával. A németek második gólját Miroslav Klose szerezte, aki ezzel beállította a brazil Ronaldo vb-gólrekordját.

G-CSOPORT, 2. FORDULÓ
NÉMETORSZÁG–GHÁNA
2–2 (0–0)
Fortaleza
, Estádio Castelao, 59 621 néző. Vezette: Ricci (brazil)
NÉMETORSZÁG:
Neuer – J. Boateng (Mustafi, a szünetben), Mertesacker, Hummels, Höwedes – Lahm, Khedira (Schweinsteiger, 70.) – Özil, Kroos, Götze (Klose, 69.) – Th. Müller. Szövetségi kapitány: Joachim Löw
GHÁNA: Dauda – Afful, Boye, Jon. Mensah, K. Asamoah – Rabiu (Agyemang-Badu, 78.), Muntari – Atsu (Mubarak, 73.), K.-P. Boateng (J. Ayew, 52.), A. Ayew – A. Gyan. Szövetségi kapitány: Kwesi Appiah
Gólszerző: Götze (51.), Klose (71.), ill. A. Ayew (54.), A. Gyan (63.)

Tapogatózó játékkal és türelmetlen szurkolói hangokkal indult a találkozó, majd a hetedik percben Christian Atsu beadására robbant Asamoah Gyan, és mellé lőtt – ghánai volt az első veszélyes helyzet, amit feljegyezhettünk. Nem sokkal később ismét Atsu próbálkozott, húsz méterről lőtt Manuel Neuerbe, ugyanilyen távolságról próbálkozott a másik oldalon Sami Khedira is, Fatau Dauda is könnyedén hárított.

A 26. percben Toni Kroos, a harmincadikban Mario Götze került helyzetbe, egyikből sem lett gól, mint ahogy Sulley Muntari bombájából sem. Az előzetes elvárásokkal ellentétben nem láthattunk német fölényt, kiegyenlített első félidő végén 0–0-val fordultak a felek.

A szünetben vége lett a testvérpárharcnak, Jérome Boatenget ugyanis lecserélték. A második játékrész 180 fokos fordulatot hozott: huszonöt perc alatt négy gólt láthattunk. Az 51. percben Thomas Müller jobb oldali beadását Götze a térdére fejelte, onnan pedig a hálóba gurult a labda (1–0). Mindössze három percet kellett várni az egyenlítésre, Harrison Afful kanyarított középre, André Ayew pedig mindenkit túlugrott középen, és egalizált. (1–1)

Tíz perc sem telt el ez után, és vezetést szerzett Ghána! Muntari adott kiváló labdát Gyannak, aki betört a tizenhatoson belülre, és a jobb felsőbe bombázott (2–1). A harmadik vb-jén is eredményesnek bizonyult a ghánai csatár!

Joachim Löw hátrányban meghúzta azt, amire sokan nagyon vártak: pályára küldte Miroslav Klosét, aki nem is okozott csalódást, első labdaérintéséből gólt szerzett! Toni Kroos szögletét Benedikt Höwedes tovább csúsztatta, érkezett Klose, és nemcsak a találkozó állását egyenlítette ki, hanem beállította a brazil Ronaldo vb-rekordját is – ez volt a 15. találata világbajnoki mérkőzésen. (2–2)

Negyedik vb-jén is betalált az immár veterán korba lépő német támadó!

A németek újabb ziccereket alakítottak ki, Kroos ziccerénél Kwadwo Asamoah mentett becsúszva, Klose is kihagyott egy helyzetet, mégis a legnagyobb lehetősége Ghánának volt. A 92. percben három a kettőben vezethették a labdát a németekre az afrikaiak, az utolsó passznál azonban Wakaso Mubarak lesen volt, így maradt a 2–2-es döntetlen.

Klose első labdaérintéséből gólt lőtt, így beállította Ronaldo vb-gólrekordját (Fotó: Reuters)

Németország
Kapusok: 1Manuel Neuer(Bayern München), 22Roman Weidenfeller(Borussia Dortmund), 12Ron-Robert Zieler(Hannover 96)
Védők: 20Jérome Boateng(Bayern München), 16Philipp Lahm(Bayern München), 15Erik Durm (Borussia Dortmund), 2Kevin Grosskreutz(Borussia Dortmund), 5Mats Hummels(Borussia Dortmund), 4Benedikt Höwedes(Schalke 04), 17Per Mertesacker(Arsenal – angol), 21 Shkodran Mustafi (Sampdoria – olasz)
Középpályások: 14Julian Draxler(Schalke 04), 3Matthias Ginter(Freiburg), 19Mario Götze (Bayern München), 18Toni Kroos(Bayern München), 7Bastian Schweinsteiger(Bayern München), 23Christoph Kramer(Mönchengladbach), 6Sami Khedira(Real Madrid – spanyol), 8Mesut Özil(Arsenal – angol)
Támadók:
11Miroslav Klose(Lazio – olasz), 13Thomas Müller(Bayern München), 10Lukas Podolski (Arsenal – angol), 9André Schürrle(Chelsea – angol)
Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Ghána
Kapusok: 1 Stephen Adams (Aduana Stars), 16Fatau Dauda(Orlando Pirates – dél-afrikai), 12Adam Kwarasey(Strömsgodset – norvég)
Védők: 23Harrison Afful(Espérance – tunéziai), 21John Boye(Rennes – francia), 2Samuel Inkoom (Plataniasz – görög), 19Jonathan Mensah(Évian TG – francia), 4Daniel Opare(Standard Liege – belga), 15Rashid Sumaila(Mamelodi Sundowns – dél-afrikai)
Középpályások: 6Afriyie Acquah(Parma – olasz), 14Albert Adomah(Middlesbrough – angol), 8Emmanuel Agyemang-Badu(Udinese – olasz), 20Kwadwo Asamoah(Juventus – olasz), 7Christian Atsu(Vitesse – holland), 10André Ayew(Marseille – francia), 5Michael Essien(Milan – olasz), 17 Mohammed Rabiu (Kubany Krasznodar – orosz), 11Sulley Muntari(Milan – olasz), 22Wakaso Mubarak(Rubin Kazany – orosz)
Támadók: 13Jordan Ayew(Sochaux – francia), 9Kevin-Prince Boateng(Schalke 04 – német), 3Asamoah Gyan(al-Ain – egyesült emírségekbeli), 18Majeed Waris(Valenciennes – francia)
Szövetségi kapitány: Akwasi Appiah