Hatott a cristianózás, Messiék botlottak Peruban

2012.09.12. 07:44
Messi nagyon szoros őrizetet kapott (Fotó: Reuters)
Az argentin labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott Peruval Limában a 2014-es brazíliai világbajnokság dél-amerikai selejtezőjében. A vendégek a 22. percben hátrányba kerültek, de Gonzalo Higuaín a 37. percben egyenlített. Venezuela José Salomón Rondón duplájával 2–0-ra legyőzte Paraguayt idegenben.

PERU–ARGENTÍNA

Argentínát nem fogadták éppen tárt karokkal Peruban, ahol minden követ megmozgatnak – ezúttal szó szerint is –, hogy sikerüljön felzárkózni a dél-amerikai selejtező tabelláján.

A beszámolók szerint a perui szövetségi kapitány, Sergio Markarián a hazai közönség által bevetett „Cristiano, Cristiano” rigmus kiabálása helyett inkább kitalálta, hogyan semlegesítheti Lionel Messit, ráadásul úgy, hogy játékosai közben nem rúgják agyon vagy rántják le állandóan az FC Barcelona aranylabdását.

Néhány perc elteltével a peruiak meg is szerezhették volna a vezetést, miután büntetőhöz jutottak, ám Jefferson Farfán nem tudta bevenni Sergio Romero kapuját.

Peru a kihagyott tizenegyes után is tovább rohamozott, és végül a 22. percben két védő akciójából szerezte meg a vezetést: Carlos Zambrano volt eredményes Luis Advíncula passza után. 1–0

Bár Messi a folytatásban sem tudott remekelni, az argentinok a 37. percben egyenlítettek: Ezequiel Lavezzi futott el a jobb oldalon, felnézett, majd jó labdát adott Gonzalo Higuaínnak, aki betalált. 1–1

A második félidőben kissé visszaesett a meccs tempója, de továbbra is Peru játszott valamivel jobban, és Claudio Pizarro megszerezhette volna a győzelmet is a hazaiaknak, ám a kapufát találta el.

A TÖBBI MECCSEN

A tabella utolsó helyén álló Paraguaynak nagy szüksége lett volna a győzelemre és a három pontra, de Gerardo Pelusso csapata Venezuela ellen sem tudott kimászni a gödörből. A vendégek vezére José Salomón Rondón volt, akinek duplájával 2–0-ra győztek a venezuelaiak.

A kolumbiai válogatott igen értékes sikert aratott idegenben Chile ellen. A napokkal korábban a vb-negyedik Uruguayt lemosó Kolumbia Gary Medel kiállítását kihasználva 3–1-re nyert.

Medel a 36. percben kapott piros lapot, de Matías Fernández révén Chile még így is vezetést szerzett az első félidőben. Kolumbia azonban összekapta magát, és előbb James Rodríguez szabadrúgásával egyenlített, majd a pazar formában futballozó Radamel Falcao révén átvette a vezetést. Három perccel Falcao gólja után Teófilo Gutiérrez állította be az 1–3-as végeredményt, a kolumbiai Abel Enrique Aguilar kiállítása már nem osztott, nem szorzott. Kolumbia győzelmével hét meccsből tizenhárom pontot szerzett – feljött Argentína mögé a második helyre a zónában –, Chile tizenkét ponttal áll.

Uruguay 1–1-es döntetlent játszott Ecuadorral hazai pályán, miután a vendégek már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést büntetőből. Edinson Cavani a második félidőben egyenlített.

VB 2014, DÉL-AMERIKAI SELEJTEZŐK
8. FORDULÓ
PERU–ARGENTÍNA 1–1 (1–1)
Lima, Vezette: Roldán (kolumbiai)
PERU: R. Fernández – Advíncula, A. Rodríguez, Zambrano, Yotún – Lobatón (Ballón, a szünetben), Cruzado, L. Ramírez (Guerrero, 86.), Castillo (Hurtado, 76.) – Farfán, C. Pizarro. Szövetségi kapitány: Sergio Markarián
ARGENTÍNA: Romero – Campagnaro, F. Fernández, Garay, Rojo – Gago (Guinazú, 61.), Mascherano – Di María (M. Rodríguez, 89.), Messi, Lavezzi (E. Pérez, 74.) – Higuaín. Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella
Gólszerző: Zambrano (22.), ill. Higuaín (37.)

PARAGUAY–VENEZUELA 0–2 (0–1)
Asunción, Vezette: Osses (chilei)
PARAGUAY: Villar – D. Verón, Alcaraz (V. Ayala, 70.), Da Silva, Bonet, Samudio (Estigarribia, 40.) – V. Cáceres (Dos Santos, 65.), Riveros, Fabbro – Cardozo, Haedo Valdez. Szövetségi kapitány: Gerardo Pelusso
VENEZUELA: D. Hernández – A. González, Vizcarrondo, Túnez, Rosales – Lucena, Seijas (Quijada, 85.), C. González (E. Pérez, 79.), Arango – J. Martínez (M. Rondón, 73.), Salomón Rondón. Szövetségi kapitány: César Farías
Gólszerző: Salomón Rondón (45., 68.)
CHILE–KOLUMBIA 1–3 (1–0)
Santiago de Chile. Vezette: Carillo (perui)
CHILE: Bravo – M. González, Vidal, Jara – Isla (Junior Fernándes, 67.), Medel, M. Díaz, Mena – M. Fernández – Suázo (S. Pinto, 71.), A. Sánchez (Pinilla, 82.). Szövetségi kapitány: Claudio Borghi
KOLUMBIA: Ospina – Zúniga, Perea, M. Yepes (Cuadrado, 46.), Armero – E. Valencia, Aguilar – Macnelly Torres (A. Ramírez, 69.), J. Rodríguez (C. Sánchez, 81.), Teófilo Gutiérrez – Falcao. Szövetségi kapitány: José Pekerman
Gólszerző: M. Fernández (42.), ill. J. Rodríguez (59.), Falcao (74.), T. Gutiérrez (77.)
Kiállítva: Medel (36.), ill. Aguilar (84.)
URUGUAY–ECUADOR 1–1 (0–1)
Montevideo. Vezette: Amarilla (paraguayi)
URUGUAY: Muslera – M. Pereira, Lugano, Godín, Álvaro Pereira (Á. González, 46.) – Cavani, D. Pérez (C. Rodríguez, 59.), Arévalo Ríos (Gargano, 46.), G. Ramírez – Forlán, Suárez. Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
ECUADOR: Domínguez – Paredes, Campos, Erazo, W. Ayoví – A. Valencia, Castillo, Mina, Saritama (Ibarra, 83.) – Caicedo (J. Ayoví, 87.), Benítez (Achilier, 92.). Szövetségi kapitány: Reinaldo Lara
Gólszerző: Cavani (67.), ill. Caicedo (8. – 11-esből)
9. Paraguay 7 1 1 5 5–14 4
Az 1–4. helyezett kijut a vb-re, az 5. helyezett interkontinentális pótselejtezőt játszik Ázsia képviselőjével.