Az argentinok jól „kipattanóztak” Kolumbiában

2011.11.16. 00:26
Agüero és Messi ünnepli az argentinok győztes gólját (Fotó: Reuters)
Megszerezte második győzelmét a 2014-es vb-selejtezők dél-amerikai sorozatában Argentína labdarúgó-válogatottja, miután a 4. fordulóban 2–1-re nyert Kolumbiában. A félidőben még hátrányban lévő argentinok Lionel Messi és Sergio Agüero góljával fordítottak. Ecuador 2–0-ra győzött hazai pályán Peru ellen.

Martín Demichelis négy nappal ezelőtti szarvashibája két pontjába került Argentínának Bolívia ellen, a védő pedig kikerült a kezdőcsapatból. A vendégeknél elöl Lionel Messi és Gonzalo Higuaín kapott lehetőséget, a középpályán pedig a korántsem világverő Sosa, Mascherano, Brana, Guinazú négyes.

A változtatásoknak túl sok jótékony hatása nem volt, az első félidőben Kolumbia játszott jobban és veszélyesebben, amit a statisztika is alátámaszt: az argentinok két lövéséből egyik sem találta el a kaput, Sergio Romerónak viszont többször hárítania kellett – volna. Ez a 45. percben nem sikerült neki, Dorlan Pabón szabadrúgása ugyanis megpattant Javier Mascheranón, a labda pedig a balra dőlő kapus mellett a hálóba került. 1–0

A szünetben Alejandro Sabella végrehajtotta második cseréjét is – az elsőt még az első játékrészben kellett kihasználnia Nicolás Burdisso sérülése miatt –, Guinazút Sergio Agüero váltotta.

Argentína játéka talán ennek is köszönhetően nagyot javult, erősödő nyomása pedig a 60. percben góllá érett. David Ospináról kipattant egy bal oldali beadás, a kolumbiai kapus balszerencséjére pedig Messi pont arra ólálkodott, és a labdára vércseként lecsapva egalizált. Ez volt a Barcelona klasszisának 53. idei gólja. 1–1

Az albiceleste az ezt követő percekben még inkább átvette az irányítást, ám Kolumbia állta a rohamokat, hogy aztán ismét többször támadásba lendüljön. Az egyik ilyen alkalommal a 78. percben Camilo Zúniga került nagy helyzetbe, de Romero bravúrosan hárított.

A győztes gólt végül a vendégek szerezték meg egy újabb kipattanó „értékesítésével”. A 84. percben Messi passzolt a bal oldalon helyezkedő Higuaínhoz, akinek lövése kicsorgott Ospináról, az így szabaddá váló labdát pedig ezúttal Agüero lőtte a kapuba. 1–2

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Ezzel Argentína végül ha kínkeservesen is, de megszerezte a három pontot.

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐK
4. FORDULÓ
KOLUMBIA–ARGENTÍNA 1–2 (1–0)
Barranquilla, Estadio Metropolitano Roberto Meléndez. Vezette: Salvio Fagundes (brazil)
KOLUMBIA: Ospina – Armero, Mosquera, Yepes, Zúniga– Bolivar, Aguilar (Quintero, 75.), Pabón (Moreno, 60.), J. Rodríguez – J. Martínez (Arias, 75.), A. Ramos. Szövetségi kapitány: Leonel Álvarez
ARGENTÍNA: Romero – Zabaleta, N. Burdisso (Desábato, 37.), F. Fernández, C. Rodríguez – Brana, Mascherano, J. Sosa, Guinazú (Agüero, a szünetben) – Messi, Higuaín (Gago, 86.). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella
G: Pabón (45.), ill. Messi (60.), Agüero (84.)
ECUADOR–PERU 2–0 (0–0)
Quito Estadio Olímpico Atahualpa. Vezette: Jorge Larrionda (uruguayi)
ECUADOR: Banguera – Paredes, Erazo (Morante, 37.), Campos, Ayoví – Castillo, Saritama (Minda, 81.), Valencia, Rojas (E. Méndez, a szünetben) – C. Benítez, Ayoví. Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda.
PERU: Fernández – Revoredo, Acasiete, Vilchez – Ramos, Retamozo, Lobatón (Guevara, a szünetben), Vargas, Farfán (Advíncula, 65.) – C. Pizarro (Chiroque, 62.), Guerrero. Szövetségi kapitány: Sergio Markarian.