Argentína ezúttal sem bírt Bolíviával; Suárez négy gólja

2011.11.11. 23:35
Venezuelai veresége után újabb meglepő eredményt produkált az argentin labdarúgó-válogatott, amely hazai pályán csak 1–1-es döntetlent játszott Bolíviával a 2014-es vb-selejtezők dél-amerikai sorozatában. A 3. forduló további három mérkőzését később rendezték. Uruguay nagyon könnyedén, Luis Suárez mesternégyesével nyert Chile ellen és vezeti a zóna tabelláját. Kolumbia nem bírt Venezuelával, Paraguay pedig legyőzte Ecuadort.

A bolíviaiak ismét borsot törtek az argentinok orra alá (Fotó: Reuters)

ARGENTÍNA–BOLÍVIA

Bár Alejandro Sabellát csak augusztusban nevezték ki a kétszeres világbajnok albiceleste élére, valószínűleg sok argentin szurkolónak már most elege van belőle. Az általa irányított válogatott már Venezuelában is csapnivaló teljesítménnyel rukkolt ki, most pedig – bár jobban játszott – újabb csalódást keltő eredményt ért el.

Az egész mérkőzésre jellemző volt az argentin fölény, ez azonban az eredményben nem mutatkozott meg. Szokás szerint Lionel Messi volt a legaktívabb a hazaiak közül, de – ahogy az a válogatottban legtöbbször lenni szokott – erőfeszítéseit nem koronázta siker. Ebben ezúttal az ecuadori játékvezető, Carlos Vera is közrejátszott, a 22. percben ugyanis elfelejtette alkalmazni az előnyszabályt. Pedig ha nem így tesz, Argentína megszerezte volna a vezetést, hiszen Gonzalo Higuaín tökéletesen kilőtte a jobb alsó sarkot, ám Vera szabadrúgást ítélt a Higuaínnak passzoló Messi szabálytalanul történő feltartóztatásáért.

Az első félidőben nem esett gól, és bár az 56.-ban igen, ennek korántsem örültek a hazai drukkerek. Ekkor Martín Demichelis hozta már-már szokásosnak mondható óriási bakiját, Marcelo Martins elvette tőle a labdát, hintába ültette Nicolás Burdissót, majd a rövid felsőbe bombázott. Gyönyörű egyéni alakítás volt. 0–1

Sabella szinte azonnal reagált, Ezequiel Lavezzit küldte pályára Ricardo Álvarez helyett, a Napoli csatára pedig nem sokat tétlenkedett. Fernando Gago passzát úgy vette át a tizenhatos vonalánál, hogy azzal egyből helyzetbe került, majd ballal a jobb alsó sarokba tekert. 1–1

A hirtelen jött egyenlítő gólt azonban nem követte újabb, hiába mentek előre rendületlenül a kék-fehérek. A meccs slusszpoénja a 94. perc végén érkezhetett volna, ám a több mint ígéretes bolíviai ellentámadást gyenge lövés zárta le. Így maradt az 1–1, Argentína a selejtezőcsoport egyik leggyengébb tagját nem tudta legyőzni hazai pályán – csakúgy, mint a nyári Copa Américán.

ARGENTÍNA–BOLÍVIA 1–1
DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ
ARGENTÍNA–BOLÍVIA 1–1 (0–0)
Buenos Aires, Estadio Monumental. V: Carlos Vera (ecuadori)
ARGENTÍNA: Romero – Zabaleta, Demichelis, N. Burdisso, C. Rodríguez – Gago, Mascherano (J. Sosa, 81.), R. Álvarez (Lavezzi, 59.) – Messi, Higuaín, Pastore. Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella
BOLÍVIA: Arias – Vargas, L. Méndez, Rivero, L. Gutiérrez – E. Rojas (Segovia, 53.), Robles, Flores, Rudy Cardozo – Escobar (Chávez, 83.), M. Moreno Martins (Andaveris, 76.). Szövetségi kapitány: Gustavo Quinteros
G: Lavezzi (60.), ill. Moreno (56.)

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Diego Forlánt sérülés miatt nélkülöző, így az Édinson Cavani, Luis Suárez kettőssel rohamozó, első két meccsén négy pontot gyűjtő uruguayi válogatott a 40. perc után lendült igazán játékba Chile ellen. Úgy is mondhatnánk, hogy ekkor kezdődött a Suárez-show.

A Liverpool játékosa a 42. percben egy kontra végén 19 méterről ballal, majd három perccel később egy lepattanó labdából fejjel volt eredményes. A második félidőben előbb ismét egy fejes, majd a tizenhatos vonaláról futtából egy jobblábas lapos gól következett. Uruguay a 4–0-s győzelme után veretlenül, hárompontos előnnyel vezeti a csoportot.

URUGUAY–CHILE 4–0

Kolumbia szintén nem veszített eddig, igaz, még csak két meccset játszott és a 3. fordulóban csupán döntetlent ért el hazai pályán a magyar származású Nicolás Fedorral, vagyis Mikuval felálló Venezuela ellen. Paraguay a 3. körben szerezte meg az első sikerét – Ecuador ellen.

Montevideo, Estadio Centenario. Vezette: Héctor Baldassi (argentin)
URUGUAY: Muslera – Cáceres, Lugano, Godín, Á. Pereira – Á. González (Eguren, 70.), D. Pérez, Á. Ríos, Ramírez (Abreu, 57.) – Cavani, L. Suárez (C. Rodríguez, 76.). Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez.
CHILE: Bravo – M. González, Ponce, Contreras – Isla, Medel, Toro, M. Díaz (Mirosevic, 60.) – M. Fernández – Vargas (Canales, 71.), Suazo (Paredes, 60.). Szövetségi kapitány: Claudio Borghi.
Gólszerző: L. Suárez (42., 45., 68., 74.)
KOLUMBIA–VENEZUELA 1–1
Barranquilla, Metropolitano Roberto Melendez. Vezette: Omar Ponce (ecuadori)
KOLUMBIA: Ospina – Vallejo, Perea, Yepes, Armero – Pabón (Marrugo, 76.), Guarín, Bolívar, J. Rodríguez (Moreno, 91.) – J. Martínez, T. Gutiérrez (Quintero, 84.). Szövetségi kapitány: Leonel Álvarez.
VENEZUELA: Vega – Rosales, Amorebieta, Vizcarrondo, Cíchero – Rincón (Guerra, 63.), Flores, González, Arango, Fedor (Rondón, 57.), Moreno (Feltscher, 70.). Szövetségi kapitány: César Farías.
Gólszerző: Guarín (11.), ill. Feltscher (79.)
PARAGUAY–ECUADOR 2–1
Asuncion, Defensores del Chaco. Vezette: José Buitrago (kolumbiai)
PARAGUAY: Barreto – Bonet, P. Da Silva, D. Verón, Ortiz – Ayala, V. Cáceres, Riveros, Estigarribia (Samudio, 79.) – Haedo (Caballlero, 73.), Barrios (J. dos Santos, 63.). Szövetségi kapitány: Francisco Arce.
ECUADOR: Banguera – Achillier, Erazo, Morante, Ayoví – Valencia, Novoa, Saritama (Rojas, 77.), C. Suárez (Montero, 59.) – Ayoví, Borja (Méndez, 70.). Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda.
Gólszerző: Chirstian Riveros (46.), D. Verón (58.), ill. Joao Rojas (92.)