Real-légiós volt a portugál siker záloga, de nem CR

2015.03.29. 22:45
Portugália és Albánia is 2–1-re nyert hazai környezetben a labdarúgó Eb-selejtező I-csoportjának negyedik fordulójában. A portugálok nyerő embere a gól+gólpasszal záró Real-légiós, Fabio Coentrao volt, míg az albánok emberelőnybe kerülve a hajrában fordítottak a korán vezetést szerző örményekkel szemben.

Kétszer ünnepelhettek gólt a portugálok Szerbia ellen, három pont lett a jutalmuk (Fotó: Reuters)

PORTUGÁLIA–SZERBIA

A 10. percben szöglet utáni szituációból jutott vezetéshez a házigazda. A főszerep a védőknek jutott: Fabio Coentrao volt a feladó, Ricardo Carvalho pedig a gólszerző (1–0). Utóbbi nem sokáig lehetett már a pályán, sérülés miatt hét perccel később lecserélték. Szerbia percei következtek: a mezőnyfölényhez jutó vendégeknek megvoltak a lehetőségei, de mivel lövőhelyzethez nem nagyon jutott, azokban nem volt gólveszély. Nem úgy Cristiano Ronaldo 27 méterről eleresztett lövésében az első félidő közepén: a jobb felsőbe tartó labdát Vladimir Sztojkovics óriási védéssel hárította. Ezt követően erőre kaptak a portugálok, nem szorultak be a saját térfelükre, sőt inkább a szerbek oldalán folyt a játék.

A második félidő első ígéretesnek tűnő helyzete a szerbek előtt adódott, ám az még kimaradt, nem úgy a 61. percben, amikor Nemanja Matics egyenlített: egy megcsúsztatott fejest bravúros ollózó mozdulattal vágott be a hazai kapuba. A portugál védelem nagyon megfeledkezett róla (1–1). Nem sokáig maradt ezt az állás, hiszen a 63. percben a gólpasszos Fabio Coentrao ezúttal feliratkozott a gólszerzők közé: a Real Madrid légiósa egy ziccert váltott gólra (2–1). Cristiano Ronaldo aktivizálta magát, de figyeltek rá a szerb védők. Ettől függetlenül többnyire a portugáloknál volt a labda, ami jól jött az előnyben lévő házigazdáknak. Utóbbiak a végjátékban már nem erőltették a befejezéseket, megelégedtek azzal, hogy az ellenfél térfelén tartották a labdát. A harmadik győzelmüket arató portugálok a csoport első helyén állnak, a pontlevonással sújtott szerbeknek továbbra is csak egy pontjuk van.

ALBÁNIA–ÖRMÉNYORSZÁG

Az örmények Jura Movsziszjan találatával már a 4. percben előnyt szereztek maguknak, amelyet a hajráig meg is tartottak. Közben a 70. percben létszámban megfogyatkoztak: Hovhannes Hambardzumjan a második sárga lapját kapta meg, így idő előtt el kellett hagynia a pályát. Az albánok hét perc múlva kis szöglet utáni megcsúsztatott fejessel egyenlítettek, a 81. percben pedig szintén fejesből a győztes gólt is megszerezték (2–1). Albánia második győzelmét aratta – az első a portugáliai siker volt –, a továbbra is nyeretlen örmények harmadszor kaptak ki.

EURO 2016, SELEJTEZŐK
I-CSOPORT, 4. FORDULÓ
PORTUGÁLIA–SZERBIA 2–1 (1–0)
Lisszabon
,Estádio da Luz. Vezette:Rocchi (olasz)
PORTUGÁLIA: Rui Patrício – Bosingwa, Bruno Alves, R. Carvalho (J. Fonte, 17.), Eliseu – Moutinho, Tiago, Fábio Coentrao (Quaresma, 78.) – Nani, Danny (W. Carvalho, 86.), C. Ronaldo. Szövetségi kapitány: Ilídio Vale
SZERBIA: Sztojkovics – Baszta, Ivanovics, Nasztaszics, Kolarov – Petrovics, Matics – Markovics (Djuricsics, 65.), Ljajics (Szkuletics, 85.), Tadics (Tosics, 78.) – Mitrovics. Szövetségi kapitány: Radovan Csurcsics
Gólszerző: Carvalho (10.), Coentrao (63.), ill. Matics (61.)

ALBÁNIA–ÖRMÉNYORSZÁG 2–1 (0–1)
Elbasan,Elbasan Aréna.Vezette:Borbalán (spanyol)
ALBÁNIA: Berisha – Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli – Kukeli – Xhaka, Abrashi (Lenjani, a szünetben), Memushaj (Gashi, a szünetben), Roshi (Salihi, 69.) – Cikaleshi. Szövetségi kapitány: Giovanni De Biasi
ÖRMÉNYORSZÁG: Berezovszkij – Hambardzumjan, Arzumanjan, Andonjan, Harutjunjan – Jedigarjan (Korjan, 84.) – Manucarjan, Mhitarjan, Pizzelli, Ghazarjan – Movsziszjan. Szövetségi kapitány: Bernard Challandes
Gólszerző: Mavraj (77.), Gashi (81.), ill. Movsziszjan (4.)