Insigne lendületet hozott, de az olaszok nem bírtak De Geával

2016.03.24. 20:41
Insigne a második gólját szerezte a squadra azzurrában (Fotó: AFP)
A legutóbbi két Európa-bajnokságot megnyerő Spanyolország nemzetközi felkészülési mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott a négyszeres világbajnok Olaszországgal. Aduriz 35 évesen kezdett először a legutóbbi két Eb-t megnyerő spanyoloknál – letaszította Puskás Ferencet a trónról.

Az olaszok legutóbb 2011-ben győzték le a spanyolokat, azóta jobbára – mint a 2012-es Eb-döntőn vagy a Konföderációs Kupa elődöntőjében is – Vicente del Bosque csapata örülhetett.

Ennek a sorozatnak a megállítására tett újabb kísérletet a négyszeres világbajnok, amely az első félidőben rendkívül aktív Candreva révén dolgozta ki a helyzeteit, de De Gea – és egy alkalommal a kapufa – rendre mentett.

Egyórányi játékhoz érve ismét felpörögtek az olaszok, a csereként beálló Insigne lövését még védte De Gea, az esetet követő szöglet után Bonucci fejese elkerülte a kaput, majd Florenzi löketénél ismét a helyén volt a Manchester United kapusa.

A 68. percben azonban már ő sem tehetett semmit, Giaccherini bal oldali beadását Insigne estében terelte a kapuba, megszakítva a spanyol válogatott 692 perc óta tartó góltalansági sorozatát (1–0).

Sokáig nem örülhettek az olaszok, a kezdőben 35 évesen és 42 naposan debütáló – ezzel Puskás Ferencet a trónról letaszító – Aduriz egyenlített, igaz, Fabregas szabadrúgása után Morata lesről indulva fejelt a jobb alsó felé, és bár Buffon bravúrral védett, a kipattanó után az Athletic Bilbao támadója könyörtelen volt (1–1).

A házigazda nem adta fel, és főleg Insigne és a szintén csereként beálló Zaza megmozdulásaival többször is veszélyeztetett, de De Gea nagyszerűen teljesített, így a spanyolok ezúttal is megmenekültek a vereségtől.

FELKÉSZÜLÉS

OLASZORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 1–1 (0–0)
Udine,
Stadio Communale Friuli. V: Aytekin (német)
OLASZORSZÁG: Buffon – Astori, Bonucci, Darmian – Giaccherini (Antonelli, 79.), Parolo, Thiago Motta, Florenzi (Silvestri, 89.) – Éder (Insigne, 51.), Pelle (Zaza, 60.), Candreva (Bernardeschi, 60.)
SPANYOLORSZÁG: De Gea – Juanfran (Alba, 79.), Piqué, S. Ramos (Nacho, a szünetben), Azpilicueta – San José, Thiago (Isco, 61.) – Mata (Koke, a szünetben), Fabregas, Morata (Pablo Alcácer, 86.) – Aduriz (David Silva, 71.)
Gólszerző: Insigne (68.), ill. Aduriz (70.)

Az olaszok mostanában ritkán nyernek felkészülési mérkőzésen: 22 találkozóból csak hármat.

93. Véget ért a mérkőzés.
91.
Veszélyben mindkét kapu, előbb Isco beadása után alakult ki kisebb felfordulás az olasz 16-oson belül, majd Zaza újabb remek cselének esett Piqué áldozatul, gól azonban ebből sem született.
90.
Három perc hosszabbítás lesz.
89. Florenzi
helyére Silvestri állt be.
88.
Zaza gyönyörű csellel került a 16-oson belülre, de beadásába belevetődtek.
86. Morata
helyén Pablo Alcácer folytatja.
84. Morata
próbálta a 16-os jobb sarka előteréből átemelni Buffont, ez sikerült, de a kapuval együtt.
80.
Azpilicueta vágta fel a félpályánál a kilépni készülő Insignét, de meglepő módon megúszta lap nélkül.
79.
Cseréltek az olaszok is Antonelli érkezett Giaccherini helyére.
79. Juanfran
helyett Jordi Alba folytatja.
78.
A sarokrúgás után felszabadítanak a spanyolok.
77. DE GEA! Insigne
18 méterről tesztelte De Geát, a jobb felső elől szögletre mentett a kapus.
75. Insigne
24 méterről, középről a bal alsó mellé tekert.
74.
Ez érdekes volt. Zaza próbálta átemelni Piquét, aki kézzel akadályozta ezt meg. Utolsó emberként viszont csak sárgát kapott.
71.
Ez volt egyben Aduriz utolsó mozzanata is, David Silva váltotta.
70.
Nem sokáig tartott az előny! Fabregas szabadrúgása után Morata fejelt (lesről indulva) 6 méterről a jobb alsó felé, Buffon nagy bravúrral védett, de jött Aduriz és egy lépésről a léc alá bombázott. 1–1

692 perc után szakadt meg a spanyol góltalansági sorozat.

Insigne a 7. válogatottsága során a második gólját szerezte meg.
68. OTT A GÓL!
Érett már. Giaccherini bal oldali beadását Insigne terelte estében a bal alsóba. 1–0
63. ÚJABB DE GEA-VÉDÉS!
Insigne játszott a jobb szélen felfutó Florenzihez, aki 11 méterről a jobb alsó felé lőtt, de De Gea ismét védett.
61.
Csere a spanyoloknál is, Thiago Alcántara helyett Isco folytatja.
60.
Kettős csere az olaszoknál, az első félidőben nagyon aktív Candreva helyett Bernardeschi, Pelle helyett Zaza állt be.
60.
Rögvest itt az újabb! Florenzi szöglete után Bonucci fejelt a jobb oldali kapufa mellé.
59. NA EZ VISZONT VÉGRE TÉNYLEG AZ!
Insigne 20 méterről tekert a bal alsó felé, De Gea szögletre paskolt.
58. Lehetőségecske, Juanfran jobb oldali beadásáról végül mindenki lemaradt.
váltja a második félidőben.

Újabb félidőt húzott le a spanyol válogatott kapott gól nélkül, már csak 45 percre a saját csúcstól.

45.
Véget ért az első félidő.
45.
Kicsit átmentek favágóba a srácok, Thiago Motta felvágta Fabregast, kiharcolva ezzel magának egy sárgát.
42. Spanyol szölget után Ramos fejelt, de a védőkön halt el a kísérlet.
40. De Gea
kétszer is védett egy percen belül, előbb Éder 18 méteres lövését húzta le, majd a bal alsóra tartó labdát ütötte ki.
38. Morata bepassza után Aduriz centikkel maradt le a labdáról. Ha Buffont megelőzve a kapuba talál, akkor sem ér a gól, mert lest jeleztek. Mondjuk nem volt az.
30. Thiago passza kicsivel volt hosszabb a kelleténél Moratának.
29. Candreva távoli szabadrúgása a sorfalon felpattant, így könnyedén szerezte meg De Gea.
25. Candreva jobb oldali beadása után Éder kapáslövése Azpilicueta hátáról/fejéről pattant szögletre.

Chiellini a tévé előtt szurkol övéinek

16.
Egy kis ébresztő, Candreva jó 28 méterről szánta el magát lövésre, a jobb alsó felé hulló löketet De Gea szögletre ütötte. A sarokrúgás után Candreva újrázása kevésbé volt veszélyes.

Aduriz először kezdő a válogatottban, 35 évesen és 42 naposan, ezzel megelőzte Puskás Ferencet, aki 34 évesen és 224 naposan debütált kezdőként a spanyoloknál.

12.
Fabregas végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról, a beadás mindenkit elkerült.

Csak az angolok nyertek többször (12) a spanyolok ellen, mint az olaszok (10).

6. Candreva jobb oldali beadása után a menteni igyekvő Ramos lábáról a bal oldali kapufára pattant a labda, onnan pedig szögletre. A sarokrúgást itt sem követte helyzet.
3. Hosszú indítás a spanyoloktól, Buffon könnyedén szerzi meg a labdát.
1. Morata bal oldali beadása Darmianról szögletre pattant, a sarokrúgás után nincs helyzet.
1.
Az olaszok kezdték el a mérkőzést.
A csapatok egyperces néma csenddel emlékeznek a brüsszeli robbantások áldozataira, illetve a ma elhunyt Johan Cruyffra.
Buffon a 155. alkalommal lép pályára az olasz válogatottban.
Felálltak a csapatok a himnuszokhoz, mindjárt kezdünk.

A négyszeres világbajnok olaszok legutóbb 2011-ben nyertek az előző két Eb-t és a 2010-es vb-t megnyerő spanyolok ellen, akik így az örökmérleget tekintve át is vették a vezetést (10 olasz, 12 spanyol siker, 11 döntetlen a soccerway.com statisztikája szerint, igaz, itt győzelemnek könyvelik el a tizenegyespárbajban kivívott sikert is).

A spanyolok ugyanakkor aligha gondolnak vissza szívesen az 1928-as amszterdami meccsre, amelyen történetük holtversenyben legnagyobb pofonját kapták, az olaszok 7–1-re nyertek.