Felkészülés: svájci zakó Zürichben, gólparádé Párizsban

2016.03.29. 23:01
A francia labdarúgó-válogatott 4–2-re győzött Párizsban Oroszország ellen felkészülési mérkőzésen. A szintén az Eb-re készülő svájciak hazai pályán 2–0-ra kikaptak a bosnyákoktól. A csehek Svédországban, a szlovákok Írországban játszottak döntetlent, míg Albánia nyögvenyelősen nyert Luxemburgban.

A franciák először játszottak hazai pályán a párizsi merényletek óta, és ezúttal is a Stade de France-ban fogadták ellenfelüket. Ahogy novemberben a németeket, úgy most az oroszokat is két góllal múlták felül, csak ezúttal 2–0 helyett 4–2-re nyertek.

A gólok sorát a 9. percben N'Golo Kanté, a Leicester City középpályása nyitotta, aki először volt kezdő a francia válogatottban, amelyben először volt eredményes. A nemzeti csapatban igen hasznosan futballozó André-Pierre Gignac duplázta meg a franciák előnyét, míg a második félidőben Dimitri Payet előbb saját maga talált be, majd gólpasszt adott Kingsley Comannak. Az oroszoktól közben Alekszandr Kokorin és Jurij Zsirkov volt eredményes.

EURÓPA-BAJNOKI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
FRANCIAORSZÁG–OROSZORSZÁG 4–2 (2–0)
Párizs. V:
Thomson (skót)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Sagna, Varane (Mathieu, a szünetben, Digne, 54.), Sakho, Evra – Kanté, L. Diarra, Pogba (M. Sissoko, 69.) – Griezmann (Payet, 63.), Gignac (Giroud, 79.), Martial (Coman, a szünetben). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
OROSZORSZÁG: Akinfejev – Kuzmin, V. Berezuckij, A. Berezuckij, Zsirkov (Szmolnyikov, 69.) – Golovin, Dzagojev – Kokorin (Szmolov, 80.), Sirokov (Mamajev, 70.), Satov – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij
G: Kanté (9.), Gignac (38.), Payet (64.), Coman (76.), ill. Kokorin (56.), Zsirkov (68.)

A svédek a törököktől, a csehek a skótoktól kaptak ki a múlt héten, most döntetlenre végeztek egymással. A skandináv válogatottba visszatért sérülése után Zlatan Ibrahimovic, míg a vendégek szövetségi kapitánya, Pavel Vrba ezúttal is több fiatal tehetségnek adott bizonyítási lehetőséget.

SVÉDORSZÁG–CSEHORSZÁG 1–1 (1–1)
Solna. V:
Nijhuis (holland)
SVÉDORSZÁG: Isaksson – Salomonsson (Lustig, 81.), Granqvist, Nilsson Lindelöf (A. Milosevic, 65.), M. Olsson – Durmaz (S. Larsson, a szünetben), Lewicki (Wernbloom, 63.), Källström (Hiljemark, a szünetben), Forsberg – Ibrahimovic, M. Berg (Guidetti, a szünetben). Vezetőedző: Erik Hamrén
CSEHORSZÁG: Vaclík – Gebre Selassie, Sivok (Brabec, 60.), Suchy, Pudil – Skalák (Sural, 60.), Darida (Frydek, 59.), Kolár (Dockal, 86.), Marecek (Rada, 72.), Krejcí – Vydra (Necid, 72.). Szövetségi kapitány: Pavel Vrba
G: M. Berg (14.), ill. Vydra (26.)

Dublinban már az első félidőben kialakult a 2–2-es végeredmény. Miroslav Stoch találata után az írek két büntetővel fordítottak, majd egy öngóllal egyenlített Szlovákia. A meccsnek a döntetlen ellenére van vesztese, mégpedig Robert Elliot, az írek kapusa, akit alig negyedóra után le kellett cserélni sérülés miatt, így nem nagyon tudott bizonyítani. Stanislav Sesták, a Ferencváros csatára kezdőként 66 percet játszott a szlovákoknál.

ÍRORSZÁG–SZLOVÁKIA 2–2 (2–2)
Dublin. V:
Nilsen (norvég)
ÍRORSZÁG: Elliot (Randolph, 16.) – Christie, O'Shea (Pearce, a szünetben), McShane, Ward (Hayes, 79.) – Hoolahan (McGeady, 73.), Whelan, O'Kane (Pilkington, 67.), McCarthy, McClean – Long (Brady, a szünetben). Szövetségi kapitány: Martin O'Neill
SZLOVÁKIA: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Svento (Tesak, 88.), Saláta – Stoch (Mak, 64.), Gregus (Hrosovsky, 74.), Hamsík, Sabo (Duda, 64.), Sesták (Weiss, 66.) – Vittek (Nemec, 66.). Szövetségi kapitány: Jan Kozák
G: Long (22. – 11-esből), McClean (24. – 11-esből), ill. Stoch (14.), McShane (45. – öngól)

Svájc 2007 óta nem nyert Zürichben, és ez a rossz sorozata ma sem szakadt meg vb-selejtezős ellenfelünknek. A bosnyákok Philippe Senderos rossz passzát követően szereztek vezetést a 14. percben Edin Dzeko góljával, a második félidőben pedig Miralem Pjanic lőtt gyönyörű szabadrúgásgólt. A vendégeknél Muhamed Besic, a Ferencváros korábbi középpályása végig a pályán volt.

SVÁJC–BOSZNIA-HERCEGOVINA 0–2 (0–1)
Zürich. V:
Delferiere (belga)
SVÁJC: Sommer – Lichtsteiner (Lang, 65.), Schär (T. Klose, a szünetben), Senderos, Rodriguez (Moubandje, 66.) – Steffen, Fernandes (Embolo, a szünetben), Kasami (Tarashaj, 72.), Xhaka, Mehmedi (Zuffi, a szünetben) – Seferovic. Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
G: Dzeko (14.), Pjanic (57.)

Az albánok több mint egyórányi játék után tudták csak megszerezni a vezetést Luxemburgban, pedig a hazaiak kapusát, Jonathan Joubert-t az első félidő végén kiállították. Az első Eb-jükre készülő vendégek 2–0-ra győzni tudtak, de Franciaországban többet kell mutatniuk támadásban, ha el akarnak valamit érni.

LUXEMBURG–ALBÁNIA 0–2 (0–0)
Luxembourg. V:
Schörgenhofer (osztrák)
ALBÁNIA: Berisha (Shehi, 60.) – Gjimshiti, Ajeti (Roshi, 67.), Vesili, Aliji (Lenjani, 61.) – Basha, Kukeli (Kace, a szünetben), Shala (Sadiku, 61.), Memushaj (Rashica, 61.) – Cikalleshi, Gahsi. Szövetségi kapitány: Giovanni de Biasi