Eb 2016: Örömöt látok a budapestieken – Matthäus

2016.06.24. 12:28
Lothar Matthäus szerint okos döntés volt megemelni a labdarúgó Európa-bajnokság létszámát, a torna lebonyolítását azonban megváltoztatná.

„Sokat beszélnek az emberek az Eb-ről, amelynek mezőnye felhígult, ez nem is lehet kérdés – írta a 150-szeres válogatott középpályás, korábbi magyar szövetségi kapitány a Bilden vezetett blogjában. – Michel Platini mégis okosan lépett, amikor tizenhatról megemelte a létszámot huszonnégyre. Több kisebb nemzet tudott élni a lehetőséggel. Olyan országokban, mint Magyarország, Albánia vagy Izland, már maga a részvétel is nagy esemény. Örömöt látok a budapestieken, büszkék arra, hogy az ő országuk ismét meg tudja mutatni magát a futball egyik nagy színpadán.”

„Az viszont számomra elfogadhatatlan, hogy hatvanhat százalék alatti mutatóval, vagy két vereséggel is tovább lehet jutni a csoportból, és ilyen teljesítménnyel egy válogatott még mindig versenyben lehet az Eb-címért. A létszám az adott az elkövetkezendő tornákra, ahhoz nem is nyúlnék. Annak érdekében viszont, hogy a jövőben is érdekes legyen az Eb, a csoportkör után rögtön a negyeddöntőkkel folytatnám a tornát. A hat csoportgyőztes mellett csak a két legjobb csoportmásodik jutna tovább. Nem lennének olyan unalmas, gól nélküli meccsek, mint a német–lengyel, vagy a francia–svájci, amelyeken taktikáznak a felek. Egycsapásra minden mérkőzésnek döntő jelentősége lenne. Egy vereséggel gyakorlatilag elszállna a továbbjutási esély, ami csak növelné a későbbi győztes teljesítményének az értékét.”



„Az viszont számomra elfogadhatatlan, hogy hatvanhat százalék alatti mutatóval, vagy két vereséggel is tovább lehet jutni a csoportból, és ilyen teljesítménnyel egy válogatott még mindig versenyben lehet az Eb-címért. A létszám az adott az elkövetkezendő tornákra, ahhoz nem is nyúlnék. Annak érdekében viszont, hogy a jövőben is érdekes legyen az Eb, a csoportkör után rögtön a negyeddöntőkkel folytatnám a tornát. A hat csoportgyőztes mellett csak a két legjobb csoportmásodik jutna tovább. Nem lennének olyan unalmas, gól nélküli meccsek, mint a német–lengyel, vagy a francia–svájci, amelyeken taktikáznak a felek. Egycsapásra minden mérkőzésnek döntő jelentősége lenne. Egy vereséggel gyakorlatilag elszállna a továbbjutási esély, ami csak növelné a későbbi győztes teljesítményének az értékét.”

Legfrissebb hírek

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
7 órája

Matthäus szerint Sanét jogosan kritizálják a szurkolók

Foci vb 2026
2026.06.25. 11:08

Időutazás a szocializmus lábától Isten kezéig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.22. 18:04

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

Minden más foci
2026.06.16. 15:03

Bernd Storck: A 2016-os Eb-n mindenki mögénk állt, ezt sohasem felejtem el

Magyar válogatott
2026.06.14. 09:43

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56
Ezek is érdekelhetik