Eb 2016: nyertek a törökök, továbbra is veszélyesek ránk

2015.10.10. 22:46
Törökország labdarúgó-válogatottja idegenben 2–0-ra legyőzte Csehországot a két csapat szombat esti Európa-bajnoki selejtezőjén, ami azt jelenti, hogy a törökök továbbra is őrzik a harmadik helyet az A-csoportban, azaz továbbra is pályázhatnak az automatikus Eb-részvétellel járó legjobb harmadik helyre.

Mint ismert, a csoportok harmadik helyezettjei közül pillanatnyilag a magyar válogatott a legjobb, ám Törökország elénk kerül, ha az A-csoport utolsó játéknapján hazai pályán legyőzi Izlandot, Lettország pedig odahaza kikap Kazahsztántól.

Igaz persze az is, hogy Magyarország még lehet második a csoportjában, azaz más úton is elkerülheti a pótselejtezőt.

A szombat esti prágai mérkőzésen nagyjából egyórányi játék után Selcuk Inan tizenegyesből szerzett vezetést a törököknek, Hakan Calhanoglu szép lövéssel növelte az előnyt a hajrában.

Mint ismert, Csehország, valamint a listavezető Izland már korábban lefoglalta a franciaországi Eb-részvételt jelentő első két helyet az A-csoportban.

EB 2016
SELEJTEZŐ, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 9. FORDULÓ

CSEHORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG 0–2 (0–0)
Prága,
Generali Arena. Vezette: Martin Atkinson (angol)
Csehország: Vaclík – Kaderábek, Procházka, Suchy, Novák – Dockal (Petrzela, 78.), Darida, Pavelka, Krejcí (Skalák, 54.) – Sural (Skoda, 67.) – Lafata. Szövetségi kapitány: Pavel Vrba
Törökország: Babacan – Özbayrakli, Aziz, Balta, Erkin – Inan – Tufan, Özyakup (Topal, 88.), Turan (Töre, 86.) – Calhanoglu, Tosun (Sen, 64.). Szövetségi kapitány: Fatih Terim
Gólszerző: Inan (62. – 11-esből), Calhanoglu (80.)

A csoport két korábbi szombati mérkőzéséről (Izland–Lettország 2–2, Kazahsztán–Hollandia 1–2) ide kattintva olvashatnak!