Izlandnak esélye sem volt, a franciák ötöt vágtak

2016.07.03. 20:50
A franciák öt gólt szerezve jutottak a legjobb négy közé (Fotó: Reuters)
Az elődöntőbe jutott és Németországgal találkozik a házigazda francia válogatott, amely 5–2-re legyőzte Izlandot a labdarúgó Európa-bajnokság utolsó negyeddöntőjében.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
NEGYEDDÖNTŐ

FRANCIAORSZÁG–IZLAND 5–2 (4–0)
Saint-Denis, Stade de France, 76 833 néző. Vezette: Kuipers (holland)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Sagna, Umtiti, Koscielny (Mangala, 72.), Evra – Pogba, Matuidi – M. Sissoko, Griezmann, Payet (Coman, 80.) – Giroud (Gignac, 60.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
IZLAND: Halldórsson – Saevarsson, Árnason (Ingason, a szünetben), R. Sigurdsson, Skúlason – Gudmundsson, Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Sigthórsson (Gudjohnsen, 83.), Bödvarsson (Finnbogasson, a szünetben). Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck és Heimir Hallgrímsson
Gólszerző: Giroud (12., 59.), Pogba (20.), Payet (43.), Girezmann (45.), ill. Sigthórsson (56.), B. Bjarnason (84.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A franciák kezdőjében Laurent Koscielny védőpárja ezúttal a 22 éves Samuel Umtiti volt, akinek ez volt az első meccse a felnőttválogatottban. Az izlandiak pedig ötödször is ugyanazzal a kezdőcsapattal álltak fel – az Eb-történelem során először fordult elő ilyen széria.

Ahogy az várható volt, a franciák nem követték el azt a hibát, amit az angolok, s már az első félidőben eldöntötték a továbbjutást. Izlandnál alig volt a labda, egyetlen nagyobb lehetőségük pedig Aron Gunnarsson közismert bedobása után adódott.

A gólra tizenkét percet kellett várni: Blaise Matuidi indításából Olivier Giroud lőtt be a labdát a kapuba az izlandi kapus lábai között. 1–0

Aztán jött a francia henger…

A 20. percben Paul Pogba fejelt gólt, majd az első félidő hajrájában Dimitri Payet és Antoinne Griezmann is szép találatot szerzett. 4–0

Grizemann gólja volt a 2016-os torna századik találata, s az Atlético Madrid támadója átvette a vezetést a góllövőlista élén. Franciaország pedig az első nemzet, amely Eb-meccsen négy gólt lőtt az első félidőben.

Izland a szünetben kettős cserével reagált a négygólos hátrányra, s az 56. percben szépített: Gylfi Sigurdsson jobbról centerezett, Kolbeinn Sigthórsson pedig bepofozta a labdát Hugo Lloris kapujába. 4–1

A négygólos különbséget szinte azonnal visszaállították a házigazdák: Payet szabadrúgása után Giroud fejelt a kapuba a késlekedő Halldórsson kapus mellől. Giroud-t második találata után lecserélték, André-Pierre Gignac váltotta. 5–1

Aztán Izland kis híján megint betalált, de Ingason léc alá tartó fejesét Lloris hatalmas bravúrral kitolta.

A hajrában beállt Eidur Gudjohnsen, az izlandiak legendája, na meg az északiak újabb gólt szereztek: a 84. percben Birkir Bjarnason fejelt szépen Lloris kapujába. 5–2

A viadalon mutatott teljesítményére ettől a vereségtől függetlenül Izland büszke lehet, de esélye sem volt a franciák ellen, akik a legjobb négy között a világbajnok németekkel csapnak össze.

Ez a mérkőzés volt az Eb leggólgazdagabb találkozója, a 2000-es torna óta először esett hét gól egy meccsen (akkor: Hollandia–Jugoszlávia 6–1).