Ibrahimovic csereként triplázott a finnek ellen

2011.06.07. 22:02
A svéd labdarúgó-válogatott hazai pályán 5–0-ra legyőzte Finnországot az Európa-bajnoki selejtezők E-csoportjában. A sárga-kékeknél a csereként pályára lépő Zlatan Ibrahimovic mesterhármast ért el.

Ibrahimovic háromszor is megünnepeltette magát (Fotó: Action Images)

A magyar válogatott érdekei egyértelműen azt diktálták, hogy egy esetleges finn pontszerzésben reménykedjünk, ám a bizakodás ellen szólt, hogy a kék-fehérek pénteken San Marinót is nagy nehézségek árán gyűrték csak le 1–0-ra. Élt hát a hit, hogy esetleg a hoki-vb döntőjéhez hasonlóan – ha nem is hasonló különbséggel – a finnek jönnek ki jobban az északi presztízspárharcból. Mintegy tíz percig...

IBRA-TRIPLA
– AKÁRCSAK GERA 2002-BEN
Az Infostrada sportstatisztikákkal foglalkozó hírcsatorna szerint Zlatan Ibrahimovic a második játékos az Eb-selejtezők története során, aki csereként mesterhármast ért el. Korábban Gera Zoltán 2002. október 16-án San Marino ellen triplázott.

A svédek azonban gyorsan jelét adták, hogy nem veszik félvállról a mérkőzést. Kim Källström a 11. percben szerzett vezetést, de Ola Toivonen és Johan Elmander révén addig is a hazaiak veszélyeztettek. Aztán jött a 11. perc: a finn védők lemaradtak a svéd támadókról, a csatárok a labdáról, ami azonban így is a kapu jobb oldalában kötött ki, miután Anssi Jaakkola kikerekedett szemekkel csak követni tudta a játékszert. 1–0

Mondani sem kell, a gól nem a svédeket zavarta meg, ezt követően is a hazai lábakon járt a labda, a finnek csak hírből hallottak Andrea Isaksson kapujáról. Ráadásul a 25. percben finn szempontból végzetes esemény következett be: Toivonen sérülés miatt lekéredzkedett a pályáról, Erik Hamrén pedig a sérüléséből összedrótozott Zlatan Ibrahimovicot küldte pályára. A svéd óriás tíz perc alatt duplázott, majd az 53. percben már háromnál járt…

A 31. percben Anders Svenssontól kapott egy olyan labdát, amit csak ő érthetett el hosszú lábával, majd higgadtan a kapuba gurított. A gólpasszadó egyébként másik ajándékkal is kedveskedett a Milan magas emberének, átadta neki a karszalagot. 2–0

A finnek is ajándékozós kedvükben voltak, Sebastian Larsson jutott így labdához, majd tökéletesen tálalt Ibra elé, akinek gyakorlatilag csak az üres kapuba kellett továbbítania, s immár másodszor ünnepeltethette magát. 3–0

Hogy teljes legyen a cserejátékos öröme, az 53. percben fejessel is betalált, így mesterhármasával már fölényesre növelte a különbséget. A csatár egyébként másodszor jutott el legalább három gólig a nemzeti csapatban.

A 84. percben a svédek Zlatanja adott még egy gólpasszt is, miután a mérkőzést végigrobogó Emir Bajrami nem volt rest a hajrában is kivágni egy óriási sprintet és Jaakkola felett a kapuba helyezni. Svédország játszi könnyedséggel, 5–0-ra ütötte ki szomszédját.

SVÉDORSZÁG–FINNORSZÁG 3–0

EURO 2012
E-CSOPORT
SVÉDORSZÁG–FINNORSZÁG5–0(3–0)
Stockholm, Rasunda Stadion. Vezette: Gautier (francia)
Svédország: Isaksson – Lustig, Majstorovic, Mellberg, Wendt – A. Svensson, Källström – S. Larsson (Wilhelmsson, 89.), Toivonen (Ibrahimovic, 25.), Bajrami – Elmander (Wernbloom, 81.). Szövetségi kapitány: Erik Hamrén
Finnország: Jaakkola – Pasanen, Moisander, Toivio, Väyrynen – Hämäläinen (Ääritalo, a szünetben), Heikkinen (Halsti, a szünetben) – Hetemaj, R. Eremenko, A. Eremenko – Forssell. Szövetségi kapitány: Mixu Paatelainen
Gólszerző: Källström (11.), Ibrahimovic (31., 35., 53.), Bajrami (84.)