Hollandia 11 góllal nyerte meg az első és az utolsó csatáját

2011.09.02. 22:39
A hollandok nagyon simán nyertek (Fotó: Action Images – archív)
A holland labdarúgó-válogatott 11–0-ra győzött San Marino ellen az Európa-bajnoki selejtező E-csoportjában. Robin van Persie négyet vágott, Wesley Sneijder és Klaas-Jan Huntelaar duplázott a hazánkkal azonos csoportban szereplő oranjében. Finnország is magabiztosan nyert, 4–1-re győzte le Moldovát.

HOLLANDIA–SAN MARINO 11–0

A Hollandia–San Marino mérkőzésen az aktuális FIFA-világranglista első és utolsó helyezettje csapott össze, így nem számíthattunk túl izgalmas mérkőzésre, és az oranje a várakozásoknak megfelelően alaposan ki is tömte a miniállamot.

Robin van Persie már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést, amikor Mark van Bommel hosszan előreívelt labdáját továbbította közelről a vendégek kapujába. 1–0

Öt perccel később jött a második holland gól: az Inter sztárja, Wesley Sneijder volt eredményes. 2–0

Ismét öt perc telt, és a hazaiak már 3–0-ra vezettek: a 17. percben bal oldali beadást követően John Heitinga a kapuba fejelt. 3–0

A szünet előtt már nem született több találat, de a második félidőben a hollandok teljesen felőrölték San Marino védelmét.

Rögtön a második félidő elején Dirk Kuyt megszerezte csapata negyedik gólját. Van Persie ívelte keresztbe a labdát a bal oldalról, és a jobb oldalon érkező Huntelaar középre passzolt, Kuyt pedig átemelte a labdát a kapuson. 4–0

Klaas-Jan Huntelaar 56. percben szerzett gólja után (5–0) Van Persie két percen belül kétszer volt eredményes, majd kisebb szusszanást követően Huntelaar folytatta a gólgyártást a 77. percben, aztán újabb két perc múlva ismét Van Persie következett. 9–0

Az utolsó pillanatokban sem ért véget a holland gólgyártás: Sneijder lőtte ki a jobb alsó sarkot a 87. percben, majd a csereként beálló Georginio Wijnaldum is betalált, így az oranje 11–0-ra kiütötte San Marinót.

EURO 2012
E-CSOPORT
HOLLANDIA–SAN MARINO 11–0 (3–0)
Eindhoven, Philips Stadion. Vezette: Liran Liany (izraeli)
Hollandia: Stekelenburg – Heitinga, Mathijsen, Pieters, Van der Wiel – Sneijder, Van Bommel (Maduro, 74.), Strootman (Wijnaldum, 90.) – Kuyt (Elia, 74.), Van Persie, Huntelaar. Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk
San Marino: A. Simoncini – F. Vitaioli, D. Simoncini (Bacciocchi, 82.), Andreini, Benedettini, Cervellini – Bollini (Gasperoni, 68.), Vannucci, Mazza (Coppini, 54.) – Selva, Vitaioli. Szövetségi kapitány: Giampaolo Mazza
Gólszerző: Van Persie (7., 65., 67., 79.), Sneijder (12., 87.), Heitinga (17.), Kuyt (48.), Huntelaar (56., 77.), Wijnaldum (90.)

FINNORSZÁG–MOLDOVA 4–1

A hazánkkal azonos csoportban szereplő Finnország magabiztosan, 4–1-re megnyerte a Moldova elleni Eb-selejtezőjét hazai pályán.

A finneknek nem tartott sokáig megszerezni az első gólt Helsinkiben: a 11. percben bal oldali beadás után Kasper Hämäläinen reagált a leggyorsabban egy továbbcsúsztatott labdára, és a kapuba fejelt a bal kapufánál. 1–0

A 43. percben Hämäläinen megduplázta a finnek előnyét. Bal oldali indítást követően továbbpörgették hozzá a labdát, és az első gól szerzője nem várt sokat, laposan előtte a labdát Nicolae Calancea kapus mellett. 2–0

Az 52. percben már három góllal vezetett a házigazda, miután a játékvezető büntetőt ítélt a finnek javára. Mikael Forssell állt a labda mögé, és nem hibázott tizenegy méterről. 3–0

A 71. percben eldőlt a három pont sorsa: Roman Eremenko nyeste középre a labdát, és Calancea nagy erővel próbálta kiöklözni, de nem találta el, a továbbszálló labda pedig Igor Armasról a saját kapujába pattant. 4–0

A 85. percben aztán a vendégek szépítettek: a Kaposvár támadója, Serghei Alexeev – aki a 69. percben állt be csereként – kapott jó kiugratást, és finnek kapujába lőtt. 4–1

Több gól már nem született, így Finnország kilenc ponttal áll az E-csoportban, míg Moldovának továbbra is hat pontja van.

EURO 2012
E-CSOPORT
Helsinki, Olimpiai Stadion. Vezette: Kakosz (görög)
Finnország: Hradecky – Moisander, Toivio, Arkivuo, Raitala – Eremenko, Hetemaj, Sjölund (Pukki, 61.), Ring (Väyrynen, 72.), Hämäläinen (Furuholm, 77.) – Forssell. Szövetségi kapitány: Mixu Paatelainen
Moldova: Calancea – Armas, Golovatenco, Boret, Epureanu, Savinov – Cebotaru, Zmeu, Suvorov (Bordian, 55.) – Ovseannicov (Alexeev, 69.), Doros (Cheptine, 55.). Szövetségi kapitány: Gavril Balint
Gólszerző: Hämäläinen (11., 43.), Forssel (52.– 11-esből), Armas (71. – öngól), ill. Alexeev (85.)

MAGYARORSZÁG–SVÉDORSZÁG 2–1