Euro 2012: 134 különböző klubból érkeztek a játékosok

MTI MTIMTI MTI
2012.06.12. 15:14
Címkék
Az európai futballklubokat tömörítő szervezet (ECA) statisztikája szerint 134 egyesületből érkeztek játékosok a Lengyelországban és Ukrajnában zajló Európa-bajnokságra.

A 368 labdarúgó több mint fele, 58.2 százaléka, azaz 214 játékos német, angol, spanyol, olasz vagy francia csapatban keresi a kenyerét, s 99 százalékuk Európában játszik. Kivétel a svéd Christian Wilhelmsson, aki a szaúdi al-Hilal FC, s az ír Robbie Keane, aki az észak-amerikai profi ligában (MLS) szereplő Los Angeles Galaxy alkalmazottja.

A Roy Hodgson vezette angol válogatott az egyetlen, amelynek minden tagja a hazájában futballozik, míg az írek olasz szövetségi kapitánya, Giovanni Trapattoni csakis légiósokat hívott be a keretbe.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: C. Ronaldo mellett lesz még egy aranylabdás a portugálok négyesében – bemutatjuk a K-csoportot

Foci vb 2026
7 perce

Münsterből igazolt togói válogatott támadót az Újpest

Labdarúgó NB I
22 perce

Kolbenheyer Zsuzsanna: A férfiválogatott él a helyzet adta lehetőséggel

Jégkorong
35 perce

A Maccabi Tel-Aviv bejelentette az ETO-tól távozó Vanharen szerződtetését

Labdarúgó NB I
55 perce

Tuchel szerint Anglia nem favorit, de álmodhat

Foci vb 2026
1 órája

Gróf Dávid: Ez a fejezet lezárult, meglátjuk, merre visz az élet

Labdarúgó NB I
1 órája

A Csíkszeredától igazolt az FCSB – hivatalos

Minden más foci
1 órája

Szavak helyett tettek – belecsapott a munkába a Ferencváros

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik