Az oroszok lelépték az olasz válogatottat

2012.06.01. 22:50
Roman Sirokov (fehér mezben) nagyon hasznosan játszott – itt szerelt, a hajrában két gólt szerzett (Fotó: Action Images)
Az orosz labdarúgó-válogatott 3–0-ra legyőzte Olaszországot az Európa-bajnokságra készülő két csapat péntek esti, zürichi felkészülési mérkőzésén.

Az első percekben mindkét kapu irányában futottak veszélyes akciók, és Alekszandr Kerzsakov már a 9. percben nagyon közel járt a gólhoz: lövése nyomán a labda a kapufáról pattant ki.

Az olaszok próbálták átvenni az irányítást, de az orosz csapat jól alkalmazta a lestaktikát, a squadra azzurra támadói nem találták a megfelelő ütemet a védelem átjátszására. A szünet előtt Pirlo, majd Balotelli veszélyeztetett, gól azonban nem született.

BUFFON SÉRÜLÉSE NEM SÚLYOS

A szünetben vállsérülése miatt le kellett cserélni Gianluigi Buffont, az olaszok világbajnok kapusát. A Rai értesülései szerint azonban a kapus sérülése nem súlyos, így az Európa-bajnokságon játszhat. Érdekesség, hogy az első félidőben még gól nélküli döntetlenre állt a két csapat, az oroszok ezután lépték le az olaszokat.

A második játékrész első perceiben az olaszok tűntek veszélyesebbnek, előbb Cassano, majd Pirlo lőhetett kecsegtető helyzetből, de labdájuk célt tévesztett. Nem úgy Kerzsakové az 59. percben!

Gyors orosz ellencsapás során Sirokov, Dzagojev volt a labda útja, utóbbi megjátszotta a tizenhatoson belül egyedül maradó Kerzsakovot, aki – egyik utolsó labdaérintéséből lecserélése előtt – pontos lövéssel megszerezte a vezetést az orosz csapatnak. 1–0

Szerencsés körülmények között született meg a második orosz gól: a 75. percben úgy tűnt, a szbornaja gyors akciója egy rossz passz miatt elhal, csakhogy De Sanctis kapus és védői között nem volt meg a gondolategység, így Roman Sirokov elronthatatlan helyzetbe került, és az üres kapuba lőtt. 2–0

Ezzel még nem volt vége: a második gólnál is bizonytalan Maggio újabb hibájából a 89. percben újra orosz helyzet alakult ki. A csereként beálló Kokorin lövése még kipattant, Sirokov azonban résen volt, és negyedórán belül másodszor is a kapuba talált. 3–0

Az orosz válogatott története során először győzte le Olaszországot; amikor az olaszok legutóbb, az 1988-as Európa-bajnokságon kikaptak a szbornajától, akkor azt még a Szovjetunió állította ki.