Videó: Fortuna most Panamával volt, jöhet az első vb!

2017.10.11. 11:35
Panama történetének első világbajnokságára készülhet, míg az Egyesült Államok 1986 után ismét lemarad a tornáról. Hatalmas fieszta vette kezdetét a kis országban, a riporter „megőrült”, az utcákon mindenki bulizott.

Panama válogatottja a 2014-es selejtezősorozat utolsó körében az amerikaiak elleni meccs utolsó perceiben bukta el a pótselejtezőt érő negyedik helyet.

Akkor a 90. percben még 2–1-re vezettek, majd az USA drámai hajrában fordított és nyert 3–2-re, így végül Mexikó játszott pótselejtezőt – és jutott ki, ugyanis oda-vissza legyőzte Új-Zélandot.

Ezúttal a sors Panamának kedvezett. Az Egyesült Államok kikapott a csoport utolsó helyén végző Trinidad és Tobagótól, a panamaiak pedig a 88. percben szereztek győztes gólt, amely egyenes ági kijutást ért!

Amikor a panamai riporter „megőrül”:

A panamaiak első gólja nem kis bírói tévedésből született meg:

Panamai buli az utcán:

Panama lakossága körülbelül 4 millió fő, területe 15 ezer négyzetkilométerrel kisebb Magyarországénál.

VB 2018, SELEJTEZŐK
CONCACAF-ZÓNA, 10. FORDULÓ

Trinidad és Tobago–Egyesült Államok 2–1 (O. González 17. – öngól., A. Jones 37., ill. Pulisic 47.)
Panama–Costa Rica 2–1 (G. Torres 53., R. Torres 88., ill. Venegas 36.)
Honduras–Mexikó 3–2 (Elis 34., Ochoa 54. – öngól., Quioto 60., ill. Peralta 17., Vela 39.)