A portugáloknak ezúttal nem okozott gondot Svájc – irány a vb!

2017.10.10. 20:35
Jogos a portugál öröm, biztosan ott lesznek a 2018-as világbajnokságon! (Fotó: AFP)
A portugál labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–0-ra legyőzte Svájcot, így megnyerte a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának B-csoportját, s készülhet az oroszországi tornára. A svájciak a második helyen zártak, így pótselejtezőn vívhatják ki a vb-részvételt.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA
B-CSOPORT, 10. FORDULÓ

Portugália–Svájc 2–0 (Djourou 41. – öngól, André Silva 57.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

A B-csoport utolsó igazi nyitott kérdése a csoportelsőség, s az ezzel járó biztos világbajnoki részvétel volt. A képlet rendkívül egyszerűen nézett ki a meccs előtt: bármilyen különbségű győzelem esetén a portugálok végeznek az első helyen, svájci pontszerzés után viszont Ronaldóéknak a második hely és a pótselejtező maradt volna.

A csordultig megtelt Estádio da Luzban a portugálok kissé idegesen kezdtek, egymást követték a pontatlan beadások. Yann Sommernek csak elvétve kellett játékba avatkoznia, amikor pedig szükség volt rá, hárított: a 32. percben André Silva bombaerős lövése után tolta szögletre a labdát.

A 41. percben aztán kissé váratlanul megtört a jég, Eliseu bal oldali beadása után Sommer nem volt túl határozott, nem ütötte el a labdát, amely így a Joao Mário elől menteni igyekvő Johan Djourou lábáról a saját kapujába pattant (1–0) – érdekesség, hogy a selejtezősorozatban ez volt az első alkalom, hogy Svájc hátrányba került.

A fordulás után próbált frissíteni a csapatán Vladimir Petkovic, a svájciak azonban nem tudtak veszélyeztetni, sőt, az 57. percben a hazaiak megszerezték a második góljukat is. Joao Moutinho indítását követően Bernardo Silva centerezett, a hosszún üresen érkező André Silvának pedig – akinek még az is belefért, hogy rosszul vegye át a labdát – néhány lépésről kellett a hálóba passzolnia (2–0).

Ezzel pedig el is dőltek a lényegi kérdések.

A hajrában még Pepe, majd Cristiano Ronaldo növelhette volna a hazaiak előnyét, több találat azonban már nem esett, a portugálok 2–0 nyertek, így csoportelsőként kijutottak a 2018-as világbajnokságra – ráadásul szép születésnapi ajándékot adtak a szövetségi kapitányuknak, Fernando Santosnak, aki ma töltötte be a 63. életévét.

A csoport további eredményei
MAGYARORSZÁG–Feröer 1–0 (Böde 81.)
Lettország–Andorra 4–0 (Ikaunieks 11., Sabala 19., 59., Tarasovs 63.)

A Lettország–Andorra meccsen a csoport 5. helye volt a tét. A találkozó előtt mindkét együttes négy ponttal állt, de a letteknek jobb volt a gólkülönbségük, így Andorra csak győzelemmel előzhetett. Nos, Lettország nagyon simán, 4–0-ra megnyerte az összecsapást, így övé lett az utolsó előtti pozíció.