Vb 2018: osztrák zakó Szerbiában; nyertek az írek

2016.10.09. 22:45
Mitrovics sajátos gólöröme az osztrákok ellen (Fotó: Reuters)
Nem áll túl jól Ausztria a világbajnoki selejtezők 3. fordulója után: az osztrákok Szerbiától szenvedtek vereséget, és a szerbek, az írek és a walesiek után csak a negyedik helyen állnak a D-csoportban. Wales megbotlott Grúzia ellen, Írország Moldovában győzött.

A szerb válogatott egy kontrával már a 6. percben lenullázta az osztrák védelmet, Alekszandar Mitrovics értékesítette is a ziccert, majd ugyanő a 23. percben szép fejessel megszerezte a második hazai gólt is – a kettő között azért Marcel Sabitzer közbeszólt, kihasználva egy elé pattanó labdát. A második félidőben az osztrákok másodszor is egyenlíteni tudtak, Marc Janko egy lesgyanús szituáció után lőtt a kapuba egy kipattanót, de az utolsó szó a szerbeké volt, a 74. percben Dusan Tadics egy rossz labdaátvétellel „csapta be" emberét, majd a kapuba zúdította a labdát.

Wales mumusára akadt Grúziában – negyedik nekifutásra sem tudta legyőzni a kaukázusi ország válogatottját, amely 1–1-es döntetlent harcolt ki. A walesiek legnagyobb sztárjuk, Gareth Bale révén szerezték meg a vezetést már a 10. percben, ám Tornike Okriasvili az 57.-ben egyenlített, és a házigazdák már nem tudták kicsikarni a győzelmet a cardiffi találkozón. A grúz válogatottban végigjátszotta a mérkőzést a DVTK légiósa, Murtaz Dausvili. Bale 25. alkalommal talált be válogatott mérkőzésen a kapuba, a walesi gólrekorder Ian Rush után másodikként érte el ezt a határt a nemzeti csapat történetében. Minden bizonnyal meg is dönti majd Rush rekordját, hiszen a Liverpool-legenda csatár 28 találattal vezeti a gólrangsort.

Írország Shane Long révén már a 2. percben megszerezte a vezetést Moldovában, ám a hazaiak az első félidő legvégén egyenlítettek. A döntést James McClean hozta meg: a West Bromwich Albion játékosa pályafutása során másodszor duplázott az ír válogatottban, amely így 3–1-re nyerte meg a mérkőzést.

VB-SELEJTEZŐK
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Moldova–Írország 1–3 (Bugaev 45+1., ill. Long 2., McClean 69., 76.)

Szerbia–Ausztria 3–2 (Mitrovics 6., 23., D. Tadics 74., ill. Sabitzer 15., Janko 62.)
Wales–Grúzia 1–1 (Bale 10., ill. Okriasvili 57.)