Vb 2018: „Nem akartam látni a franciák ünneplését” – Courtois kikapcsolta a tévét

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.07.16. 12:40
null
Courtois nem volt kíváncsi a belgákat legyőző franciák ünneplésére (Fotó: AFP)
A belga labdarúgó-válogatott sztárja, az oroszországi világbajnokság legjobb kapusának megválasztott Thibaut Courtois az RTBF nevű belga televízióadónak elmondta, nem volt kíváncsi a franciák ünneplésére, ezért a vb-döntő 94. percében kikapcsolta a készülékét. Aztán mégis visszakapcsolta.

„Néztem a döntőt, de a 94. percben kikapcsoltam a tévét, mert nem akartam látni, ahogy a franciák ünneplik a győzelmüket – jelentette ki a Chelsea kapusa, akinek a klubtársai közül N’Golo Kanté és Olivier Giroud is a francia válogatottat erősíti. – De a teljes díjátadóról végül is nem maradtam le. Amikor a csapattársaim szóltak, hogy engem választottak meg a legjobb kapusnak, visszakapcsoltam a tévét, és néztem tovább a közvetítést. Óriási megtiszteltetés, nagyon örülök neki, hogy tudtam segíteni a csapatnak, de nem ez a legfontosabb. Minél messzebb akartam eljutni.”

Courtois az első kapus a 2002-es vb óta – amikor Oliver Kahnt szavazták meg posztján a legjobbnak –, aki nem világbajnok válogatott tagjaként kapta meg az Aranykesztyűt. A 2006-os tornán Gianluigi Buffont, a 2010-esen Iker Casillast, míg a 2014-esen Manuel Neuert díjazták.

Legfrissebb hírek

Hiába a vb-negyeddöntő, a belga szövetség megvált Rudi Garciától

Foci vb 2026
3 órája

Az angol sajtó a bronzérem után is nekiment Tuchelnek – nem ezért hozták

Foci vb 2026
Tegnap, 12:08

Videó: tekintse meg a 10 gólos francia–angol bronzmeccs összefoglalóját!

Foci vb 2026
Tegnap, 7:35

A francia és az angol játékosok együtt imádkoztak a lefújás után

Foci vb 2026
Tegnap, 3:36

Tízgólos őrült meccsen szerezte meg a vb-bronzérmert Anglia – galéria

Foci vb 2026
Tegnap, 3:08

Bukayo Sakát választották meg a meccs legjobbjának

Foci vb 2026
Tegnap, 2:37

Íme, a bronzmeccs 20 másodperces mémösszefoglalója!

Foci vb 2026
Tegnap, 2:18

Mbappé: Örültem volna, ha nem én vagyok a gólkirály, de a döntőben játszunk ehelyett

Foci vb 2026
Tegnap, 2:17