Vb 2018: nehezen indult be, de kiütéssel nyert a címvédő

2017.10.08. 22:38
Goretzka (fölül) duplázott, Németország 5–1-re győzött (Fotó: AFP)
A világbajnoki selejtezők európai zónájának C-csoportjában az utolsó forduló nem osztott, nem szorzott. A csoportelső és vb-résztvevő németek nehezen találták meg a góllövő cipőt, de végül is 5–1-re megverték Azerbajdzsánt, az északírek óriási öngóllal kikaptak Norvégiában, Csehország pedig javított a gólkülönbségén San Marino ellen.

A németek gyorsan vezetést szereztek Azerbajdzsán ellen: a 8. percben a szöglet után lecsorgó labdát a Schalke középpályása, Leon Goretzka az ötösről a jobb felső sarokba sarkazta (1–0).

A hazai örömöt két sérülés és egy egyenlítő gól árnyékolta be: a Bayern védője, Niklas Süle 22 perc után kért cserét combizomprobléma miatt, a helyére Antonio Rüdiger jött be, majd a 34. percben Shkodran Mustafi kapott a combjához, éppen egy azeri kontra során. Így aztán nem érhette utol Ramil Seydayevet, aki megforgatta Rüdigert, majd éles szögből lőtt, a labda Leno kapus hóna alatt vánszorgott a hálóba (1–1).

Ziccerek tömkelegét hagyta ki a német csapat, amely csupán az 54. percben tudta ismét megszerezni a vezetést: Sandro Wagner fejese nyomán már csak a gólvonal mögül tudták kifejelni a labdát a védők (2–1).

Ezzel beindult a henger, a 64. percben Rüdiger fejesével már 3–1-re vezettek a hazaiak.

Két perccel később Goretzka érkezett jól egy beadásra (4–1).

A 81. percben pedig Can lőtt messziről bombagólt, beállítva az 5–1-es végeredményt. Németország tízből tízet nyerve jutott túl a selejtezőn.

Oslóban a norvégok kapitális potya öngóllal győztek, érdemes megnézni, mert ritkán látni gólvonalról olyan gyatra felszabadítási kísérletet, mint amivel Chris Brunt, a West Bromwich védője bevette saját kapuját (1–0).

Csehország játszott egy jót otthon San Marinóval, és 5–0-ra nyert.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA
C-CSOPORT
Csehország–San Marino 5–0
(Krmencík 8., 23., Kopic 27., Novák 71., Kadlec 83.)
Németország–Azerbajdzsán 5–1 (Goretzka 8., 66., S. Wagner 54., Rüdiger 64., Can 81., ill. Seydayev 34.)
Norvégia–Észak-Írország 1–0 (Brunt 71. – öngól)