Vb 2018: négyig jutott a francia és a holland válogatott is

2016.10.07. 22:45
Gameiro és Griezmann összesen három gólig jutott (Fotó: Action Images)
A világbajnoki selejtezők A-csoportjában a francia válogatott Bulgária, a holland Fehéroroszország ellen nyert 4–1-re, Svédország nehezen gyűrte le Luxemburgot.

A bolgár válogatott ugyanazzal a buszsofőrrel érkezett meg a franciák elleni meccsre, mint 1993. november 17-én, akkor a vendégek 2–1-re nyertek Párizsban, így ők jutottak ki az 1994-es világbajnokságra (a bolgárok a 90. percben szerezték meg a győztes gólt – az iksz a franciák továbbjutását jelentette volna…).

És Bulgária jól kezdett! A 6. percben Mihail Alekszandrov büntetőjével vezetést szereztek a bolgárok (0–1).

A folytatás azonban ezúttal kevésbé alakult fényesen, a játékrész derekához érve előbb Gameiro csúsztatott a jobb alsóba, majd Payet tekerése jutott akadálytalanul a kapu bal oldalába (2–1).

Még a szünet előtt Griezmann is kilőtte a bal alsót, majd egy óra játékhoz közeledve Gameiro passzolt közelről a kapuba, eldöntve a mérkőzést (4–1).

Az első fordulóban a franciákhoz hasonlóan ikszelő hollandok szintén nagy győzelemmel feledtették a botlást: Quincy Promes az első és a második negyedóra végén is betalált, és bár a fordulást követően szépítettek a fehéroroszok, mielőtt nagyon reménykedhettek volna, jött Klaassen és Janssen (4–1).

A svédek nehezen gyűrték le a 82. percben megfogyatkozó luxemburgiakat (0–1).

VB-SELEJTEZŐK
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Franciaország–Bulgária 4–1 (Gameiro 23., 59., Payet 26., Griezmann 38., ill. Alekszandrov 6. – 11-esből)
Hollandia–Fehéroroszország 4–1 (Promes 15., 31., Klaassen 56., Janssen 64., ill. Riosz 46.)
Luxemburg–Svédország 0–1 (Lustig 58.)